reklama

Akcja GOPR. Dwie osoby potrzebowały pomocy w Beskidach

, Na sygnale, Wiadomości, 03.02.2023 07:30,
Ratownicy przypominają, że warunki turystyczne na beskidzkich szlakach są bardzo trudne.
Akcja GOPR. Dwie osoby potrzebowały pomocy w Beskidach
W czwartek (2.02) po południu ratownicy GOPR otrzymali informacje o dwóch starszych osobach (kobiecie i mężczyźnie), które idąc ze Skawicy Suchej Góry szlakiem niebieskim do Schroniska na Hali Krupowej opadły z sił i nie byli w stanie bezpiecznie wrócić.


Do działań poszukiwawczo-ratowniczej ruszyło dwóch ratowników dyżurnych z Markowych Szczawin oraz dwóch ratowników Sekcji Babiogórskiej GB GOPR. Turyści zostali odnalezieni o godz. 15:30.

- Po sprawdzeniu stanu ratowanych osób, kobietę ewakuowano skuterem do schroniska na Hali Krupowej, natomiast mężczyzna w asyście trójki ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR oraz przybyłych ze wsparciem ratowników Grupa Podhalańska GOPR dotarł do niego o własnych siłach - informuje GOPR Beskidy.

Ratownicy przypominają, że warunki turystyczne na beskidzkich szlakach są bardzo trudne, szlaki są nieprzetarte a zaspy na nich osiągają 2m wysokości. Powyżej górnej granicy lasu wieje silny wiatr osiągający w porywach 100km/h a widoczność nie przekracza 20m. - Apelujemy, by mieć to na uwadze, planując weekend w Beskidach - apelują goprowcy.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy