reklama

Afera w wadowickim wymiarze sprawiedliwości: 58 spraw do powtórki

, Na sygnale, Wiadomości, 02.04.2019 10:25, red
Aż 58 zakończonych już spraw w wadowickim sądzie trzeba będzie powtórzyć
Afera w wadowickim wymiarze sprawiedliwości: 58 spraw do powtórki
To konsekwencja afery w wadowickim wymiarze sprawiedliwości, ujawnionej na początku marca przez TVN24. Wcześniej sprawę wykryła prokuratura. Okazało się, że sędzia wadowickiego sądu wydawał wyroki w sprawach, w których oskarżała z ramienia prokuratury jego żona.

Tymczasem zgodnie z prawem sędzia powinien wyłączyć się z orzekania w sprawach, w których żona była prokuratorem. Nie zrobił tego.

Jak informuje Radio Kraków, po przeglądzie wszystkim postępowań stwierdzono konieczność wznowienia aż 58 postępowań, w których zapadły już prawomocne wyroki. Te sprawy będą prowadzone prawdopodobnie od początku.

Jak informuje Radio Kraków, niewykluczone, że sędzia będzie miał postępowanie dyscyplinarne.

Według kodeksu postępowania karnego, sędzia powinien wyłączyć się od udziału w sprawie, jeżeli "jest małżonkiem strony lub pokrzywdzonego albo ich obrońcy, pełnomocnika lub przedstawiciela ustawowego albo pozostaje we wspólnym pożyciu z jedną z tych osób".

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 02.04.2019 18:55

Choroba sędziów i prokuratorów ROZTARGNIENIE wypływa na jaw