82-latka straciła mnóstwo pieniędzy. Dała się oszukać fałszywemu funkcjonariuszowi CBŚ

, Na sygnale, Wiadomości, 04.12.2019 12:04,
Mimo informacji w mediach, licznych apeli Policji, spotkań seniorów z mundurowymi i ostrzeżeń płynących z różnych stron – starsze osoby wciąż padają ofiarami oszustów działających metodą „na wnuczka” i tracą swoje oszczędności.
82-latka straciła mnóstwo pieniędzy. Dała się oszukać fałszywemu funkcjonariuszowi  CBŚ

Jak informuje policja, w piątek (29.11) 82-letnia mieszkanka gminy Kalwaria Zebrzydowska dała się oszukać i straciła sporą sumę pieniędzy. Do starszej pani dodzwoniła się kobieta podająca się za jej krewną i powiedziała, że muszą się spotkać, po czym zakończyła rozmowę.

Następnie z 82-latką skontaktował się mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚP i poinformował kobietę, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą. Powiedział, że namierzył oszustkę, która może chcieć wyłudzić od niej oszczędności i dla bezpieczeństwa powinna przelać pieniądze na wskazane konto prokuratora. Niestety kobieta dała się oszukać.

- Ponownie apelujemy do wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Jeśli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Pamiętajmy, że policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji, nigdy nie po poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto czy pozostawieniu w jakimś miejscu. W przypadku powzięcia informacji, iż osoba dzwoniąca próbuje nas oszukać prosimy o niezwłoczny kontakt z Policją. Apelujemy o czujność i współpracę. Nie dajmy się oszukać! - apelują policjanci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy