8 osób zginęło pod gruzami kamienicy [VIDEO] [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 05.12.2019 12:10, DK / WB
Ta tragedią żyje cała Polska.
8 osób zginęło pod gruzami kamienicy [VIDEO] [FOTO]
Od kilkunastu godzin cały kraj żyje ogromną tragedią, która wydarzyła się w Szczyrku. W środę (4.12) około godz 18:30 w Szczyrku na ulicy Leszczynowej doszło do potężnego wybuchu. W wyniku eksplozji gazu całkowicie zawalił się trzykondygnacyjny budynek mieszkalny.

Od tej pory na miejscu trwa zakrojona na szeroką skalę akcja ratownicza z udziałem strażaków z kilkudziesięciu jednostek. Działania strażaków początkowo koncentrowały się na gaszeniu pożaru, potem - cegła po cegle - na sprawdzaniu gruzowiska.

W czwartek przed południem służby ratownicze poinformowały, że z gruzów zawalonej kamienicy wydobyto ciała 8 osób.Wstępnie wiadomo, że przyczyną wybuchu było prawdopodobnie przewiercenie gazociągu średniego ciśnienia, który przebiegał kilka metrów od budynku. Prace w sąsiedztwie gazociągu wykonywała firma zewnętrzna, przewiert wykonywany był po linii gazociągu. Gaz z uszkodzonej rury przedostał się do budynku, doszło do eksplozji i zawalenia się domu.

Więcej informacji o wydarzeniach w Szczyrku na naszym portalu www.bielsko.mamNewsa.plZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy