reklama

47-latek stracił prawko za jazdę na "podwójnym gazie"

, Na sygnale, Wiadomości, 12.01.2023 11:55,
Mieszkaniec gminy Kęty zatrzymany w Oświęcimiu.
47-latek stracił prawko za jazdę na
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Policji zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 47 – letni mieszkaniec gminy Kęty wsiadł za kierownicę toyoty mając w organizmie 0,96 promila alkoholu.


Mężczyzna został zatrzymany na ulicy Chemików w Oświęcimiu. 47-latek trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy