reklama

42-latek zatrzymany za znęcanie się nad partnerką

Na sygnale, Wiadomości, 09.06.2023 10:00,
Interwencja policji w jednym z mieszkań.
42-latek zatrzymany za znęcanie się nad partnerką
We wtorek (6.06) mieszkanka Kęt poinformowała policję o agresywnym zachowaniu partnera wobec niej. Pod wskazany adres natychmiast pojechał jeden z patroli. W trakcie rozmowy z 31 – latką policjanci ustalili, że jej partner wszczynał awantury w obecności dziecka, podczas których dopuszczał się wobec niej aktów przemocy. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Pokrzywdzona została objęta pomocą w ramach procedury Niebieska Karta.

- Policjanci pionu kryminalnego zebrali dowody świadczące o tym, że mężczyzna od ponad roku dopuszczał się znęcania fizycznego i psychicznego wobec swojej partnerki. W związku z tym zatrzymanemu został przedstawiony zarzut znęcania. Ponadto zostały mu przedstawione również zarzuty znieważenia ratownika medycznego i lekarza, a także naruszenie nietykalności policjantów, którzy wobec niego interweniowali - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


W środę (7.06 br.), po południu zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty. Następnie 42 – latek został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Sędzia mając na względzie ochronę pokrzywdzonej orzekł wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu kontaktu i zbliżania się do pokrzywdzonej, a także policyjny dozór.

Policja informuje, że za przestępstwo znęcania grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Za znieważenie grozi kara do jednego roku pozbawienia wolności, natomiast za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Śledczy nadal apelują „nie czekaj przerwij przemoc”. W tym celu należy złożyć zawiadomienie. Pomocą i wsparciem osobom pokrzywdzonym służy również wiele instytucji między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej czy ośrodki interwencji kryzysowej. Policjanci swój apel o przerwanie przemocy kierują również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy