reklama

30 pkt karnych za jazdę pod prąd i zawracanie w tunelu

Na sygnale, Wiadomości, 13.01.2023 18:00,
Kierowca usłyszał trzy zarzuty.
30 pkt karnych za jazdę pod prąd i zawracanie w tunelu
Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie (powiat suski) w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w tym tygodniu w tunelu w Naprawie na "zakopiance", szybko ustalili kierowcę, który naraził siebie i innych uczestników ruchu na duże niebezpieczeństwo.


Kierowca, poruszając się drogą ekspresową S7, wjechał do tunelu w Naprawie i w pewnym momencie postanowił zawrócić swój pojazd. Nie przeszkadzał mu fakt, że porusza się drogą jednokierunkową i po wykonaniu manewru zawracania, jechał wprost na pojazdy, które poruszały się zgodnie z przepisami. W trakcie jazdy „pod prąd” napotkał zarówno samochód ciężarowy oraz samochód osobowy, którego kierowca zaskoczony sytuacją zjechał na pas awaryjny.

Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie ustalili, że sprawcą nieodpowiedzialnego zachowania, okazał się być 35-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który poruszał się samochodem marki Renault.

Mężczyzna usłyszał on trzy zarzuty popełnienia trzech wykroczeń tj. zawracania w tunelu, jazdę „pod prąd” oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Kierowcy zostało również zatrzymane prawo jazdy i otrzymał 30 pkt karnych.

- Materiały z tego zdarzenia trafią do sądu gdzie za takie zachowanie grozi mu grzywna do 30 000 zł i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 3 lata - informują policjanci.

Zobaczcie nagranie.


źródło: KPP Sucha Beskidzka i GDDKiA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 14.01.2023 08:24

dowalić po całości, jakim debilem trzeba być żeby taki numer zrobić