reklama

30-latek wyłudził kilkadziesiąt "chwilówek" na cudze dane

, Na sygnale, Wiadomości, 04.07.2020 13:15,
Mężczyzna, posiadając dane i podszywając się pod inną osobę, zaciągał pożyczki w instytucjach parabankowych.
30-latek wyłudził kilkadziesiąt

Jak informuje policja, w połowie 2019 r. do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zgłosiła się 25-letnia mieszkanka powiatu suskiego, która poinformowała mundurowych, że padła ofiarą oszustw.


W wyniku podjętych czynności ustalono, iż sprawca, którym się okazał 30-letni mieszkaniec powiatu suskiego, posiadając dane pokrzywdzonej, składał drogą elektroniczną wnioski o udzielenie pożyczek. Udzielane pożyczki były w różnych kwotach od 500 zł do 2000 zł.

W efekcie prowadzonych czynności śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który dał podstawy do przedstawienia 30 zarzutów podejrzanemu i z końcem czerwca 2020 r. skierowano akt oskarżenia do Prokuratury Rejonowej w Suchej Beskidzkiej. Za popełnione przestępstwa sprawcy grozi do 8 lat więzienia.

- By uchronić się przed wyłudzeniem pożyczki, należy pilnować swoich dokumentów tożsamości. Ważne, aby dowód osobisty nie trafił w niepowołane ręce. Dbać o to, by dostęp do naszych danych osobowych nie uzyskały osoby nieuprawnione. Zdarza się też, że nasze dane można znaleźć na rachunkach, fakturach i wielu innych dokumentach. Jeżeli są już nam nie potrzebne, należy je dokładnie niszczyć, aby osoby niepowołane nie mogły ich wykorzystać. W przypadku utraty dokumentu niezwłocznie zgłosić ten fakt do organu wydającego - przypominają policjanci.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy