reklama

23-latka straciła 2000 zł, bo dała się oszukać przez telefon "pracownikowi banku"

, Na sygnale, Wiadomości, 25.03.2022 15:35,
Policja po raz kolejny apeluje: Uważajmy na osoby, które podczas rozmowy telefonicznej podają się za pracowników banków i informują o podejrzanych przelewach na naszym koncie.
23-latka straciła 2000 zł, bo dała się oszukać przez telefon
Policja informuje, że do 23-letniej mieszkanki powiatu suskiego zadzwoniła kobieta podająca się za pracownicę jednego z banków z informacją, iż jej konto zostało zaatakowane przez oszustów. 23-latka stwierdziła, że co prawda posiada konto, ale w innym banku niż podany na początku rozmowy. Oszustka stwierdziła, że także bank mieszkanki powiatu suskiego jest zagrożony, w związku z czym skontaktuje się z jego pracownikami.


Zaraz potem do 23-latki zadzwonił mężczyzna, który tym razem podał się za przedstawiciela banku, w którym kobieta ma konto. Rozmówca miał obcy akcent. Powtórzył, że jej konto jest zagrożone i aby ochronić zgromadzone na nim oszczędności, należy zainstalować na telefonie aplikację QuicckSupport. Przy pomocy tego oprogramowania oszust, za zgodą osoby poszkodowanej, przejął kontrolę nad jej telefonem, a następnie z konta poszkodowanej na swoje przelał 2000 złotych.

Mężczyzna poinformował także kobietę, iż pieniądze znajdują się już na nowym koncie, co może potwierdzić w swojej placówce bankowej. 23-latka udała się do banku, gdzie otrzymała informację, że nikt na jej konto nie chciał się włamać, ani też nikt z placówki banku nie kontaktował się w sprawie ataku na jej konto. Dziewczyna sprawdziła ilość zgromadzonych pieniędzy, której kwota była niższa o 2000 zł.

- Po raz kolejny ostrzegamy przed telefonami od osób, które podają się za pracowników banków lub funkcjonariuszy służb mundurowych i powołując się na względy bezpieczeństwa, nakłaniają osoby do podania poufnych danych do bankowości lub też do zainstalowania na urządzeniu aplikacji do zdalnego dostępu - informują policjanci.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy