reklama

22-latek znalazł sposób za zarobek. Jest podejrzany o 11 oszustw

, Na sygnale, Wiadomości, 13.07.2020 14:00,
Oszust nie płacił za towar okazując sprzedawcom fałszywe potwierdzenia przelewów.
22-latek znalazł sposób za zarobek. Jest podejrzany o 11 oszustw
Policjanci z Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy w wyniku czynności operacyjnych ustalili, że od 9 do 15 maja br., 22-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, dopuścił się szeregu oszustw zarówno na terenie powiatu wadowickiego, jak i powiatów ościennych.

Młody mężczyzna wyszukiwał w Internecie ogłoszenia dotyczące sprzedaży np. telefonów komórkowych, a następnie gdy dochodziło do spotkania z osobą sprzedającą i sfinalizowania transakcji, okazywał wygenerowane elektronicznie potwierdzenie rzekomo wykonanego przelewu bankowego.

Zaangażowani w sprawę kryminalni ustalili i 8 lipca br. zatrzymali 22-latka na terenie Wadowic. Mężczyzna oszukał 8 osób i wyłudził co najmniej 12 tys. złotych, a nabyte przedmioty sprzedawał w lombardach (część przedmiotów została odzyskana i powróciła do właścicieli). 22-latek usłyszał 11 zarzutów (oszustwa oraz zarzut przywłaszczenia), do których się przyznał.

W miniony czwartek Prokuratura Rejonowa w Wadowicach zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, ustalani są kolejni pokrzywdzeni.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy