reklama

20 - letnia dziewczyna udając policjantkę wyłudziła od starszej kobiety 21 tys. zł

, Na sygnale, Wiadomości, 04.12.2020 14:15, PG
Za oszustwo grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.
20 - letnia dziewczyna udając policjantkę wyłudziła od starszej kobiety 21 tys. zł

Suscy policjanci zatrzymali mieszkankę Gliwic podejrzaną o dokonanie oszustwa „na policjanta” na terenie gminy Stryszawa. Za oszustwo grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Do oszustwa 74-letniej mieszkanki gminy Stryszawa doszło pod koniec października br. Dyżurny suskiej komendy otrzymał wtedy zgłoszenie, że jakaś kobieta podająca się za policjantkę wyłudziła od pokrzywdzonej 21 tys. zł. Oszustka nabrała seniorkę na opowieść o trudnej sytuacji jej córki.

Suscy kryminalni natychmiast rozpoczęli działania. Jak się okazało, tropy prowadziły na Śląsk. W ostatnich dniach policjanci udali się na teren województwa śląskiego, gdzie zatrzymali 20-letnią mieszkankę Gliwic, a następnie doprowadzali do Prokuratury Rejonowej w Suchej Beskidzkiej.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie gliwiczance dwóch zarzutów (przywłaszczenia funkcji funkcjonariusza oraz oszustwa) i zastosował wobec niej policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Jak ustalili policjanci, 20-latka pojawiała się również w innych miejscach na terenie Małopolski i Śląska skąd wyłudziła od pokrzywdzonych ponad 120 tys. zł.

APEL POLICJI

- Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.

- Nigdy nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na kontach bankowych

- Nigdy, na czyjeś zlecenie: nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawniaj swoich danych osobowych, numerów PIN, haseł.

- Po takiej podejrzanej rozmowie natychmiast zadzwoń lub podejdź do kogoś bliskiego i opowiedz o zdarzeniu.

Pośpiech i emocje wprowadzone do rozmowy są głównymi atutami oszustów w osiągnięciu celu.


źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy