reklama

19 - latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami

, Na sygnale, Wiadomości, 12.05.2020 11:30, PG
Domowy agresor został zatrzymany i usłyszał zarzut znęcania nad rodziną. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
19 - latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu oraz policjanci z komisariatu Policji w Zatorze postawili zarzut znęcania się nad rodziną 19 – letniemu mieszkańcowi gminy Zator. Śledczy zastosowali wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz policyjny dozór.

Do zdarzenia doszło w piątkowy poranek (08.05.2020), gdy policjanci interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Zator, w związku ze zgłoszoną awanturą domową. Z relacji zgłaszającej wynikało, że jej 19 – letni syn groził jej gdy odmówiła wydania mu pieniędzy. Mundurowi błyskawicznie udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 48 – letnią zgłaszającą, która oświadczyła, że syn uciekł w chwili gdy usłyszał, że została wezwana policja. Funkcjonariusze natychmiast wszczęli poszukiwania 19 – latka. Po kilkunastu minutach na jednej z ulic zauważyli mężczyznę pasującego do opisu, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu domowy agresor został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy policji.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody świadczące, o tym że 19 – latek od kilku miesięcy znęcał fizycznie i psychicznie nad rodzicami. W związku z powyższym,w piątkowe popołudnie podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzut znęcania nad rodziną. Ponadto prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz policyjny dozór.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

XXX

Policja przypomina o wsparciu osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem - pamiętaj! Możesz otrzymać bezpłatną pomoc. W Małopolsce działa Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Lokalne Punkty Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w tym również w Oświęcimiu, prowadzone przez Krakowskie Forum Organizacji Społecznych – KraFOS. Działania na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem współfinansowane są ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości.
https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/potrzebujesz-pomocy/
http://www.krafos.pl/

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy