18-latek ukradł znajomemu prawie 80 tys. zł

, Na sygnale, Wiadomości, 15.09.2020 13:05, red
Policjanci Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali 18-latka, który okradł mężczyznę, z którym mieszkał pod jednym dachem.
18-latek ukradł znajomemu prawie 80 tys. zł

Jak informuje policja kilka dni temu do andrychowskiego komisariatu zgłosił się mężczyzna, który poinformował o kradzieży pieniędzy. Z jego relacji wynikało, że skradziono mu 80 tys. złotych z metalowej kasety, która znajdowała się w szafce zamykanej na klucz.

Jak ustalili policjanci, pod koniec sierpnia, pokrzywdzonemu również skradziono 3 tys. złotych lecz nie zgłaszał tego faktu Policji. W toku podjętych działań przez kryminalnych udało się ustalić i zatrzymać sprawcę kradzieży.

Jak się okazało, to 18-letni mieszkaniec gminy Wieprz, który mieszkał z pokrzywdzonym. 18-latek wiedząc, gdzie znajduje się klucz od szafki, wykorzystał nieuwagę mężczyzny i dokonał kradzieży.


- Podczas przeszukania pokoju zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli marihuanę, a w trakcie przeszukania terenu ujawnili w zaroślach, niedaleko miejsca zamieszkania, foliowy worek, w którym były koperty ze skradzionymi pieniędzmi. Kryminalni odzyskali 78 860 złotych. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zarzut posiadania środków odurzających, do których się przyznał i złożył obszerne wyjaśnienia. Za powyższe przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat - informuje mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.


źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy