10 nowych przypadków koronawirusa w powiecie oświęcimskim [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 21.05.2020 09:40, red
Czwartkowe dane z sanepidu.
10 nowych przypadków koronawirusa w powiecie oświęcimskim [AKTUALIZACJA]
Według najnowszych danych małopolskiego w województwie przybyło 10 osób z potwierdzonym laboratoryjnie zakażeniem koronawirusem. To 4 kobiety i 6 mężczyzn, w wieku od 23 do 89 lat, z powiatu oświęcimskiego. Aktualnie 3 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

W ciągu ostatnich 2 miesięcy na terenie powiatu oświęcimskiego zdiagnozowano w sumie 47 przypadków koronawirusa. 4 osoby zmarło, a 7 zostało wyleczonych.

W czwartek wieczorem sanepid informuje, że na terenie powiatu oświęcimskiego zdiagnozowano dwa kolejne przypadki koronawirusa. W sumie więc czwartek kończy się bilansem 12 kolejnych zakażeń w powiecie oświęcimskim.Komunikat w sprawie nowych zarażeń wydała dyrekcja oświęcimskiego szpitala:

"Prowadzone w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu badania przesiewowe w kierunku koronawirusa zarówno u pacjentów i pracowników, wykazały dodatni wynik u jednego z pacjentów i jednego pracownika firmy zewnętrznej.

Na mocy decyzji indywidualnych Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Oświęcimiu zostali objęci kwarantanną pacjenci jak i personel jednego z Oddziałów Wewnętrznych.

Szpitalny Oddział Ratunkowy i Izba Przyjęć, oraz pozostałe Oddziały Szpitalne, w tym internistyczne, realizują świadczenia usług medycznych na zasadach uwzględniających ograniczenia wynikające z zaleceń epidemicznych wprowadzonych we wszystkich jednostkach medycznych na terenie kraju".

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy