reklama

Znany polski rysownik i satyryk ozdobi miasto. Dostanie za to ponad 54 tys. zł

, MAGAZYN, Wiadomości, 28.09.2022 20:10, eł

Taka ciekawostka. Obrazki Andrzeja Mleczki znajdą się na ławkach.

Znany polski rysownik i satyryk ozdobi miasto. Dostanie za to ponad 54 tys. zł

O planowanej przebudowie traktu wiodącego z dworca kolejowego i autobusowego w Wadowicach na plac Jana Pawła II, czyli rynek główny, pisaliśmy już kilkukrotnie. Powstaje już projekt tego przedsięwzięcia. W sierpniu miasto podpisało też umowę z popularnym satyrykiem i rysownikiem Andrzejem Mleczką na wykonanie serii rysunków dedykowanych Wadowicom, które ozdobią ławki przy projektowanym deptaku.

Najkrótsza droga z dworca kolejowego lub autobusowego do Domu Rodzinnego Jana Pawła II i bazyliki w Wadowicach wiedzie tak zwaną aleją lipową, a następnie przez Plac Solidarności (powszechnie określany jako planty) i wreszcie schodami od ulicy Wojtyłów do Kościelnej. Codziennie przemierzają ją zarówno turyści, jak i wielu mieszkańców miasta oraz jego okolic. Burmistrz Bartosz Kaliński chce sprawić, że będzie to iście reprezentacyjna trasa. Szczególną jej częścią mają być schody pod bazyliką. Planowane jest ich poszerzenie, aby służyły nie tylko do chodzenia, ale i wypoczynku.

Prace projektowe już trwają. Prowadzi je od kwietnia firma MCM Projekt z Białego Dunajca, która ma na ich dokończenie jeszcze nieco ponad miesiąc czasu. Za wykonanie projektu weźmie ponad 58 tys. zł. Andrzej Mleczko za ozdobienie ławek otrzyma niewiele mniejszą kwotę. Będą to przeszło 54 tys. zł. Artysta ma za te pieniądze stworzyć zaledwie 6 obrazków.

Andrzej Mleczko znany jest zwłaszcza z rysunków publikowanych w popularnych periodykach, między innymi tygodnikach „Przegląd”, „Angora” i „Polityka”. W sumie opublikował ich w różnych czasopismach około 20 tysięcy. Jego prace ukazały się również w ponad 40 książkach i albumach.


Foto: Edyta Łepkowska


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy