Znakomite wyniki uczniów z Inwałdu

, MAGAZYN, Wiadomości, 19.08.2020 12:45, INFORMACJA PRASOWA
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. W inwałdzkiej szkole zapanowała wielka radość, gdyż uczniowie tej placówki kolejny raz osiągnęli bardzo wysokie rezultaty.
Znakomite wyniki uczniów z Inwałdu

Przypomnijmy: średni krajowy wynik egzaminu z matematyki wyniósł zaledwie 46%, a w przypadku szkół wiejskich jeszcze mniej, bo tylko 44%. Wynik egzaminu z matematyki w Inwałdzie wyniósł 70% i wyrażony jest 9 najwyższym staninem. W sumie na 66 szkół podstawowych tylko 4 szkoły w powiecie wadowickim uzyskały wynik określony najwyższym staninem, a wśród nich właśnie uczniowie z Inwałdu.

Jak przekazuje dyrektor Szkoły Podstawowej im. mjr Henryka Sucharskiego w Inwałdzie – Michał Kołodziejczyk – tak wysokie wyniki egzaminu z matematyki inwałdzcy uczniowie uzyskują od wielu lat. Wyniki egzaminu gimnazjalnego z matematyki w latach 2012-2019 corocznie wyrażone były 8 staninem (określanym jako bardzo wysoki, tylko w 2016r. wynik był wyrażony 7 staninem – wysokim). Znakomite są rezultaty z matematyki nie tylko naszych gimnazjalistów, ale także ósmoklasistów. W 2019r. nasi uczniowie uzyskali wynik wyrażony 9 najwyższym staninem, który ponadto był najwyższym wynikiem w powiecie wadowickim.

Wyniki z języka polskiego i języka angielskiego również w tym roku są bardzo dobre. Wyrażone są 7 staninem (wysoki). Rezultat uzyskany w trakcie egzaminu z języka polskiego jest najlepszym wśród szkół, dla których organ prowadzący stanowi gmina Andrychów. Wynik z języka angielskiego natomiast uplasował się na drugim miejscu wśród gminnych placówek.

Podsumowując, całościowy wynik egzaminu (język polski, matematyka, język angielski), osiągnięty przez inwałdzkich uczniów, jest najwyższym rezultatem wśród 9 szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Andrychów, z których uczniowie w tym roku przystąpili do egzaminu.

- Również w ubiegłym roku szkolnym wynik egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasistów były najwyższe w naszej gminie – dodaje dyrektor Michał Kołodziejczyk. Szkoła w Inwałdzie jest postrzegana od wielu lat jako placówka oświatowa, która nie tylko inspiruje uczniów, ale przede wszystkim efektywnie prowadzi proces dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczy.

Inwałdzcy uczniowie są doskonale przygotowani do kolejnego etapu edukacyjnego w szkołach ponadpodstawowych i znajdują swoje miejsce edukacyjne zarówno w najbardziej prestiżowych liceach jak również w innych szkołach.

To efekt bardzo rzetelnej, sumiennej, odpowiedzialnej i systematycznej pracy dydaktyczno-wychowawczej, prowadzonej przez inwałdzkich pedagogów, począwszy od nauczycieli przedszkolnych, edukacji wczesnoszkolnej aż po nauczanie przedmiotowe drugiego etapu edukacyjnego.

– Doceniam pracę nauczycieli, serdecznie im dziękuję za wielki trud i poświęcenie dla dobra dzieci i młodzieży. Dziękuję również rodzicom i uczniom za bardzo dobrą współpracę z gronem pedagogicznym oraz zrozumienie i akceptację potrzeby zdobywania wiedzy i umiejętności w naszej szkole – dodaje Michał Kołodziejczyk.


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy