reklama

Zmień podkładkę na okładkę

, MAGAZYN, Wiadomości, 22.06.2017 11:30, DK
Ciekawa akcja w Andrychowie.
Zmień podkładkę na okładkę

We wtorek (20.06) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Andrychowie odbyła się akcja „Zmień podkładkę na okładkę” zorganizowana przez AARD STUDIO, przy współpracy z firmami ANDORIA MOT, PLAY Andrychów oraz Wydziałem Turystyki, Sportu i Kultury Miasta Andrychów a także Biblioteką Miejską.

„Zmień podkładkę na okładkę” to akcja promująca czytanie książek wśród dzieci i młodzieży. Ogromny postęp technologiczny z jakim mamy do czynienia, oraz w zasadzie nieograniczony dostęp do internetu, powodują zagrożenia wśród najmłodszych.


Psychologowie uważają że dzieci poniżej 3 lat w ogóle nie powinny mieć do czynienia z elektroniką – taką jak tablety, komputery, smartfony. Natomiast dzieci do 13 roku życia nie powinny korzystać z tych urządzeń dłużej niż 2 godziny dziennie.

AARD STUDIO to grupa ludzi z gminy Andrychów, która oprócz przygotowania całej akcji „Zmień podkładkę na okładkę” stworzyła także krótki film, promujący czytanie książek wśród dzieci, oraz ukazujący zagrożenia płynące ze zbyt intensywnego użytkowania urządzeń elektronicznych. Studio tworzą Joanna Babińska, Dawid Kierczak, Michał Partyka, oraz Jakub Pietras.

Na premierowy pokaz akcji „Zmień podkładkę na okładkę” przybyli uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Andrychowie.

Każdy z uczniów otrzymał upominki sponsorowane przez ANDORIA MOT, PLAY Andrychów oraz Wydział Turystyki, Sportu i Kultury Miasta Andrychów.

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy