reklama

Zmiany na przejazdach kolejowych. Będzie bezpieczniej?

, MAGAZYN, Wiadomości, 15.06.2022 15:00, DK
Prace w Inwałdzie potrwają do połowy lipca.
Zmiany na przejazdach kolejowych. Będzie bezpieczniej?

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A są inicjatorem inwestycji na linii kolejowej nr 117 w Inwałdzie związanej ze zmianą kategorii przejazdów kolejowych.

Poniżej zamieszczamy komunikat w tej sprawie:

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A Centrum Realizacji Inwestycji Region Południowy w związku z realizacją projektu pn. ,,Rewitalizacja linii kolejowej nr 117 odc. Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona-Wadowice - granica województwa" (etap I) prosi o poinformowanie mieszkańców gmin za pomocą środków komunikacji tradycyjnej jak i elektronicznej (informatora gminnego, mediów społecznościowych) o rozpoczęciu prac mających na celu zmianę kategorii przejazdów kolejowo- drogowych z kategorii D na kategorię C, oraz zmianę sposobu kierowania ruchem drogowym, za pomocą samoczynnych systemów przejazdowych wyposażonych w sygnalizatory świetlne oraz rogatki zamykające ruch drogowy na czas przejazdu pociągów. Zmiana dotyczy przejazdów kolejowo - drogowych na linii kolejowej nr 117:

w km 27,848 w Inwałdzie w ciągu ulicy Kolejowej,

w km 28,120 w Inwałdzie w ciągu ulicy Zagórnickiej,

w km 28,492 w Inwałdzie w ciągu ulicy Zagórnickiej,

w km 29,452 w Inwałdzie w ciągu ulicy Spacerowej.


Co to oznacza? Z pewnością poprawę bezpieczeństwa.

Przejazdy kolejowe typu D są zawsze oznakowane krzyżem św. Andrzeja. Na części przejazdów w tej kategorii występuje także znak STOP. Mimo to, są to najbardziej niebezpieczne typy przejazdów. Łatwo- przy złej aurze, nie zauważyć takiego przejazdu i zderzyć się z pociągiem.

Przejazdy typu C natomiast są bardziej „zaawansowane” są to przejazdy w pełni automatyczne, nie znajdziemy na nich rogatek, ruchem sterują wyłącznie samoczynne sygnalizatory świetlne. Są bardziej widoczne i lepiej ostrzegają przed nadjeżdżającym pociągiem w nocy oraz przy złej pogodzie.

Planowany termin zakończenia prac mających na celu zmianę kategorii przejazdów kolejowo - drogowych to 15.07.2022 r.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy