reklama

Zmiana na skrzyżowaniu na drodze w kierunku Krakowa

, MAGAZYN, Wiadomości, 07.08.2022 12:30, INFORMACJA PRASOWA
Tymczasowa organizacja ruchu potrwa ok. 6 tygodni.
Zmiana na skrzyżowaniu na drodze w kierunku Krakowa
W poniedziałek (8.08) o godz. 7:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej nr 44 w miejscowości Nowe Dwory w związku z rozbudową skrzyżowania.

Zmiana w organizacji ruchu obejmie rejon skrzyżowania DK44 z drogą powiatową oraz drogą gminną. Polegała będzie na wprowadzeniu na drodze krajowej nr 44 ruchu wahadłowego, na odcinku ok. 400 m, z ręcznym sterowaniem ruchem. Ta tymczasowa organizacja ruchu potrwa ok. 6 tygodni.

Aktualnie trwają prace obejmujące: wykonywanie krawężników, warstw konstrukcyjnych dróg powiatowej oraz gminnej, a także elementów odwodnienia.


Rozbudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 44 z drogami powiatową i gminną ma poprawić widoczność i upłynnić ruch. Wybudowany zostanie lewoskręt od strony Krakowa w drogę powiatową. Budynek dotychczas zasłaniający widoczność na skrzyżowaniu został już rozebrany.

Na wlocie od strony Krakowa w kierunku Wadowic (z DK44 w drogę powiatową) wydzielony zostanie dodatkowy pas o szerokości 3,5 m. Na przeciwległym wlocie DK44, od strony Oświęcimia, zaprojektowano wyspę kryjącą, stanowiącą jednocześnie azyl na przejściu dla pieszych. Jednopasowe wloty drogi powiatowej i gminnej będą naprzeciwko siebie, z wyspami dzielącymi. Powstanie obustronny chodnik. Wprowadzone zmiany poprawią czytelność skrzyżowania i bezpieczeństwo ruchu wszystkich użytkowników.

W obrębie inwestycji przebudowane zostaną sieci: energetyczne, teletechniczne, wodociągowe, gazowe oraz kanalizacyjne. Powstanie oświetlenie uliczne, sieć kanalizacji deszczowej oraz kanał technologiczny.

Realizacja przebudowy zaplanowana została na 8 miesięcy od dnia podpisania umowy. Umowa została podpisana 16 marca 2022 r. Inwestycja będzie kosztować prawie 5 mln 811 tys. zł.


źródło: GDDKiA Kraków

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy