reklama

Zbiórka na zakup Cyber-oka. Można licytować i pomagać

, MAGAZYN, Wiadomości, 09.05.2021 13:10,
Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola nr 3 w Andrychowie „3majmy się razem” chce kupić tak zwane Cyber-oko.
Zbiórka na zakup Cyber-oka. Można licytować i pomagać
Przedszkole nr 3 w Andrychowie prowadzi akcję mającą na celu zebranie pieniędzy na zakup specjalistycznego urządzenia – tzw. Cyber-oko (C-eye).

Do przedszkola uczęszcza obecnie 127 malców, z których 34 jest niepełnosprawnych a aż 60 dzieci objętych jest terapią w ramach „wczesnego wspomagania rozwoju dziecka”. Dzieci te potrzebują stymulacji w wielu obszarach: widzenia, komunikacji, słuchu, pamięci, uwagi i koncentracji, umiejętności poznawcze.


Wiele maluchów ma poważne problemy z komunikacją. Ze względu na swoją niepełnosprawność, nie mogą mówić ani nawet wyrażać własnych potrzeb gestami. Dlatego Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola nr 3 w Andrychowie „3majmy się razem” chce kupić tak zwane Cyber-oko - urządzenie pozwalające ocenić świadomość dziecka, które nie może kontaktować się z osobami w swoim otoczeniu.

Stowarzyszenie wystosowało apel. Każdy może pomóc, choćby uczestnicząc w licytacjach. Można sobie coś kupić, a przy okazji wspomóc budżet na zakup Cyber-Oka.

Poniżej apel stowarzyszenia:

Zwracamy się więc z uprzejmą prośbą o wsparcie naszej inicjatywy: zakup C –Eye zwanego Cyber Oko. Jest to nowoczesne urządzenie wysokofunkcyjne: śledzi ruch gałek ocznych, co umożliwia alternatywną komunikację i efektywną terapię osób w ciężkich stanach neurologicznych. W naszej placówce przyczyniłby się do terapii wszystkich dzieci z niepełnosprawnością, a także mających trudności z komunikacją. Często rodzice z dziećmi muszą wyjeżdżać na drogie turnusy rehabilitacyjne, żeby korzystać z nowoczesnej technologii w rehabilitacji swojego dziecka, gdyż w małych miasteczkach nie ma takiego dostępu do tego typu urządzeń. My chcemy, żeby mali mieszkańcy Gminy Andrychów i nie tylko, mieli takie możliwości już dziś i to właśnie w naszej placówce.

Urządzenie C-Eye diagnozuje:

  • wzrok i słuch

  • test świadomości

  • umiejętności poznawcze

  • stany emocjonalne dziecka

C-Eye prowadzi rehabilitacje neurologiczną, terapię widzenia, terapię poznawczą i pedagogiczną oraz terapię komunikacji alternatywnej AAC

CENA URZĄDZENIA ZNACZNIE PRZEWYŻSZA NASZE MOŻLIWOŚCI – JEST TO KOSZT OKOŁO 40 tyś zł, DLATEGO POPRZEZ LICYTACJE PROWADZONE PRZEZ NASZE STOWARZYSZENIE ORAZ WPŁATY LUDZI O DOBRYCH SERDUSZKACH CHCEMY OSIĄGNĄĆ NASZ CEL

POMÓŻ NAM!

Zapraszamy do facebook’a do grupy: Licytacje Stowarzyszenia 3majmy się razem Zbiórka na Cyber Oczko www.facebook.com/groups/866839943888258/

KAŻDA ZŁOTÓWKA SIĘ LICZY!

Jeżeli Ktoś chciałby wspomóc inicjatywę to prosimy o wpłaty na konto STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ PRZEDSZKOLA NR 3 W ANDRYCHOWIE "TRZYMAJMY SIĘ RAZEM":

63 1240 4197 1111 0010 7730 3588

z dopiskiem "Darowizna na C Eye"

Można również wspomóc nas poprzez wpłaty na założone konto na zrzutce.pl: https://zrzutka.pl/ez7jm3

Niech szczery uśmiech dziecka będzie dla Państwa podziękowaniem!

Z poważaniem


Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola

nr 3 w Andrychowie „Trzymajmy się razem”

cyber - oko

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy