reklama

Zamykają niemal wszystko, a co z kościołami? [SONDA]

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 12.03.2020 17:30, DK
Trudny i niejednoznaczny temat.
Zamykają niemal wszystko, a co z kościołami? [SONDA]

Coraz więcej placówek kulturalnych, oświatowych czy sportowych zostaje zamkniętych w związku z pandemią koronawirusa. A co z miejscami kultu?

Sytuacja jest dynamiczna. Jeszcze we wtorek Episkopat apelował do proboszczów, aby w niedzielę organizowali więcej mszy. Tak aby rozładować tłok w kościołach.

W czwartek (12.03) Komisja Episkopatu Polski wystosowała apel do biskupów, aby ci udzielili dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej. Dyspensa ma funkcjonować do 29 marca 2020 roku.

Jak podaje episkopat: "do 29 marca znak pokoju należy przekazywać bez podawania rąk. Należy też powstrzymać się od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie. Kościoły powinny też zrezygnować z napełniania kropielnic wodą święconą. W czasie mszy świętej księża i szafarze mają zachować szczególne środki higieny".

Zapytaliśmy mieszkańców co sądzą na ten temat.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 13.03.2020 23:47

@rumcajs - ujawnij szczerze swoje prywatne zdanie w kwestii, w której zadałeś/aś to pytanie, wypowiemy się wówczas jak to się ma do Twojej podświadomości. Natomiast samodzielne poszukiwania odpowiedzi na to pytanie możesz zacząć od książki "Człowiek i jego symbole" Carla Gustawa Junga. Przeczytaj ze zrozumieniem całą pozycję i wróć na forum w celu nawiązania merytorycznej dyskusji, przy czym najlepiej na innym, profesjonalnym już forum. Tutaj raczej nie dojdzie do satysfakcjonującej wymiany myśli - chociaż kto wie... różnie już drzewiej bywało. Są ludzie, którzy całe życie poświęcają na poszukiwanie odpowiedzi na podobne pytania. A ty być chciał/a gotowej odpowiedzi i to na łamach komercyjnego portalu lokalnego pt. mamNewsa? Nie ten adres raczej. Pozdrowienia dla Jiczyna i wszystkich Czechów. Powodzenia w konfrontacji z poprawionym przez ewolucję SARS-em.

rumcajs, 13.03.2020 20:37

Proszę mi powiedzieć co jest logo (przekładając na współczesny język) Kościoła Katolickiego i jak to się ma do podświadomości ?

Zakolog, 13.03.2020 12:36

Super sonda, brawo ! A po niedzieli spokojnie będzie można, za poetą Gałczyńskim recytować. - Kiedy się wypełniły dni i przeszło zginąć przed latem prosto do nieba czwórkami szli wierni z COVIDEM dziewiętnaście - I tak śpiewali: Ach, to nic że tak bolały rany, bo jakże słodko teraz iść na te niebiańskie plany

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 13.03.2020 06:54

(…) Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam (…)

kaczor, 12.03.2020 23:01

tak tylko chciałbym zauważyć że w Europie zachodniej prawie w ogóle nie chodzą do kościołów a liczba zarażonych rośnie.... Pozdrawiam tych co chcą zamykać kościoły a okupują kaufland, biedronkę etc. PS. po weekendzie liczna zakażonych wzrośnie. W całej Europie tam gdzie w ogóle nie chodzą do kościołów także. Epidemiolodzy już dawno mówią że to dramat rozłożony na miesiące.

xpek, 12.03.2020 21:11

pisowcy boją się kościoła i tyle a kościół boi się że zarobi mniej z tacy.zobaczycie co będzie po weekendzie