reklama

Zamieszanie na moście. Z obu stron te same znaki. Kto ma pierwszeństwo?

, MAGAZYN, Wiadomości, 08.06.2021 18:30, PG
Kierowcy się kłócą, a okazało się, że to wina znaków drogowych!
Zamieszanie na moście. Z obu stron te same znaki. Kto ma pierwszeństwo?

Kierowcy są zdezorientowani oznakowaniem, jakie jest umieszczone na moście w Rzykach przy drodze os. Leśniczówka, zaraz na początku Rzyk jadąc od strony Andrychowa.

Po obu stronach mostu znaki drogowe są takie same, co powoduje dezorientacje kierowców w zakresie pierwszeństwa [na zdjęciach]. Nierzadko dochodzi przez to do sporów między kierowcami. Jest też niebezpiecznie, bo nie wiadomo kto ma pierwszeństwo. To chyba tak nie powinno wyglądać?

Sprawę potwierdza nam komendant Straży Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Tokarz:

Jest to nieprawidłowe oznakowanie ponieważ znak D-5 widoczny na zdjęciach umieszcza się w odległości do 20 m przed początkiem zwężonego odcinka drogi, którego przeciwległy kraniec musi być oznakowany znakiem B-31 (pierwszeństwo dla nadjeżdżających z przeciwka), który wskazuje obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu dla jadącym z przeciwka. Kierunek z pierwszeństwem należy ustalić w taki sposób, aby ruch pojazdów był ekonomiczny i płynny z zachowaniem bezpieczeństwa ruchu.

Miejmy nadzieję, że gmina zajmie się sprawą.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 08.06.2021 21:57

Bareja wiecznie żywy, ten komunistyczny syf nigdy się nie skończy

Mieszkaniec2, 08.06.2021 21:23

Ten most to od zawsze porażka tam ledwo jedno auto się mieści....