reklama

Zakaz dla motorówek na jeziorze?

MAGAZYN, Wiadomości, 22.01.2022 10:00,
Czy na Jeziorze Mucharskim zostanie wprowadzona strefa ciszy?
Zakaz dla motorówek na jeziorze?
Strefy ciszy obowiązują na wielu jeziorach w Polsce. Wyznaczane są przez radę powiatu, która w drodze uchwały, ogranicza lub zakazuje używania jednostek pływających lub niektórych ich rodzajów na określonych zbiornikach powierzchniowych wód stojących oraz wodach płynących, jeżeli jest to konieczne do zapewnienia odpowiednich warunków akustycznych na terenach przeznaczonych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.

Wyznaczenie tych obszarów jest wiążące dla planów zagospodarowania przestrzennego. Gminy nie mogą przeznaczyć takich stref pod zabudowę mogącą skutkować zwiększeniem hałasu.

Niedawno z wnioskiem o wyznaczenie Strefy Ciszy na Jeziorze Mucharskim zwróciło się do władz powiatu wadowickiego Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

- Nad zasadnością takiego rozwiązania dyskutowano wczoraj (20.01.)na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego. Było to pierwsze spotkanie konsultacyjne w sprawie podjęcia przez Radę Powiatu w Wadowicach uchwały wprowadzającej tzw. „strefę ciszy” – zakaz używania jednostek pływających lub niektórych ich rodzajów na zbiorniku wodnym – Świnna Poręba.
Wzięli w nim udział włodarze gmin, na terenie których znajduje się zbiornik a także przedstawiciele różnych instytucji i organizacji związanych z Jeziorem Mucharskim. Rozmawiano o problemach, jakie są obecnie obserwowane na terenie zbiornika , przede wszystkim o generowaniu nadmiernego hałasu przez skutery wodne czy motorówki.

- informuje wadowickie Starostwo Powiatowe.

źródło: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy