Zabytkowa kapliczka odzyskała dawny blask

, MAGAZYN, Wiadomości, 29.11.2019 10:00,
Zabytkowa kapliczka odzyskała dawny blask

Jak informują władze gminy Wieprz, 28 listopada dokonano odbioru prac konserwatorskich poch. z przeł. XVIII i XIX w. słupowej Kapliczki Św. Rodziny, która zlokalizowana jest przy ul. Wrzosowej w Wieprzu. Jest to jedna z najstarszych, a zarazem najcenniejszych przydrożnych kapliczek położonych na terenie gminy Wieprz.

Przed rozpoczęciem prac konserwatorskich kapliczka znajdowała się w fatalnym stanie technicznym. Z uwagi na zły stan zachowania nie została ujęta w Gminnej Ewidencji Zabytków jak powstała w 2018 r. Pozyskanie dotacji z Samorządu Województwa Małopolskiego w ramach tegorocznej edycji konkursu „Kapliczki Małopolski_2019” w kwocie 11.000,00 zł., otworzyło drogę do uratowania tego cennego obiektu.

Łączny koszt prac konserwatorskich zamknął się w kwocie 19.200,00 zł. Wkład własny gminy Wieprz wyniósł 8.200,00 zł.

źródło: UG Wieprz

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bonifacy, 29.11.2019 12:41

Czy Urząd Miasta Andrychów mógłby pozyskać dotację na ratowanie kapliczki na ulicy Kilińskiego bo za jakiś czas nie będzie co ratować.Po drugiej stronie drogi były baraki stacjonujących wojsk niemieckich kapliczka była,pod kapliczką odpoczywali ruscy jak "wyzwalali"Andrychów od strony wąwozu inwałdzkiego i kapliczka była.Teraz od paru lat niszczenie pod starą plandeką.