reklama

Zabytkowa dzwonnica zostanie odbudowana. Wybrano wykonawcę

MAGAZYN, Wiadomości, 01.03.2021 12:18,
Renowacja zabytku pochłonie blisko 300 tys. zł
Zabytkowa dzwonnica zostanie odbudowana. Wybrano wykonawcę
W 2018 roku zabytkowa, stojąca przy szkole w Roczynach, dzwonnica została zdewastowana. Władze gminy Andrychów zleciły rozbiórkę zabytku. Materiały zostały zmagazynowane.

W końcu udało się wybrać firmę, która na za zadanie zrekonstruować i odbudować dzwonnicę. Przetarg wygrała firma KSAR z miejscowości Wola Kalinowska. Ma 11 miesięcy na wywiązanie się z zadania. Koszt: 291,6 tys. zł.

Nowa dzwonnica ma zostać odtworzona już w nowym miejscu - na cmentarzu w Roczynach.

Dzwonnica została wybudowana w 1807 roku przez mieszkańców Roczyn i Brzezinki. Służyła do ogłaszania alarmu podczas pożarów i różnych kataklizmów. W 1916 roku dzwon zrabowali Austriacy, jego replikę odlano dopiero w roku 1927. Dzwonnica przetrwała dwie wojny światowe.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 01.03.2021 17:43

Na serio? 6 lat?