reklama

Z tą ulicą są problemy. Wszystko przez...

, MAGAZYN, Wiadomości, 21.08.2022 17:48, DK
Osiedle Familijne czy Kuwik?
Z tą ulicą są problemy. Wszystko przez...
Mieszkańcy skarżą się, że os. Familijne w Inwałdzie to osiedle widmo. Po wpisaniu w nawigację frazy „Os. Familijne Inwałd” ta kieruje na... os. Kuwik.

Od października ubiegłego roku obowiązuje uchwała Rady Miejskiej w Andrychowie nadająca nowe nazwy ulic w miejscowości Inwałd. Pojawiły się nowe nazwy - ul. Poprzeczna, ul. Skośna, ul. Pańska i ul. Rozwojowa. Ponadto z części osiedla Kuwik wydzielone zostały osiedla Nowe i Familijne.


To zrodziło sporo problemów, zwłaszcza na wydzielonych częściach osiedla Kuwik

Od tamtego czasu mieszkańcy os. Familijnego mają spory problem. Za każdym razem, muszą podawać dwie nazwy osiedla. Nawet kiedy dzwonią po karetkę. Zdarzało się, że karetka podjeżdżała na interwencję, zawraca po chwili, gdyż ratownicy wezwani na osiedle Kuwik widzą osiedle Familijne.

- Nawigacje korzystają z ogólnopolskiego geoportalu, który automatycznie aktualizuje nazwy. To nie jest nasza wina, że osiedle to jest niewidoczne, jednak w przyszłym tygodniu postaramy się dowiedzieć na ten temat więcej by pomóc mieszkańcom - mówi Barbara Krzyżak kierownik Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami w andrychowskim urzędzie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy