reklama

Z Andrychowa znikną ciucholandy, połowa aptek i wszystkie kasyna?

, MAGAZYN, Wiadomości, 21.03.2016 19:45, (red)
Tak wnioskuje andrychowski bloger. Na jakiej podstawie tak sądzi?
Z Andrychowa znikną ciucholandy, połowa aptek i wszystkie kasyna?

Jeden z andrychowskich blogerów, Łukasz Oleksy, dokonał ostatnio ciekawego porównania: wizerunku Andrychowa do niemieckiej czterdziestotysięcznej miejscowości Oberursel, którą odwiedził.

 

Jakieś różnice? Wcale nie tak wielkie. Polska coraz bardziej podobna jest do krajów zachodnich. Także pod względem handlu i biznesu, bo głównie na tym skupia się porównanie dokonane przez blogera.

 

Do wielu zjawisk, które od 25 lat obserwujemy w Polsce (np. przechodzenie handlu z ulic do supermarketów i galerii handlowych, rozwój wszelkiej maści biznesów franszyzowych itp.) w Europie zachodniej doszło już wcześniej – stwierdza andrychowski bloger.

 

Jest coś, czego zdaniem blogera, w Andrychowie nie ma jeszcze na dużą skalę, a co pewnie u nas również się pojawi. W niemieckim Oberursel dużo jest sklepów ze zdrową żywnością/biokosmetykami, fryzjerów, kawiarni z widokiem na ulice i... domów spokojnej starości.

 

Jeśli trendy niemieckie zawitają do Polski, to w najbliższych latach z andrychowskich ulic znikną: sklepy z odzieżą na wagę, połowa aptek i wszystkie kasyna. W Niemczech tego nie ma i jest tylko kwestią czasu, kiedy my osiągniemy ich obecny etap rozwoju... - podsumowuje andrychowski bloger.

 

Cały wpis na: zmiastanaa.blogspot.com/2016/03/co-czeka-mae-miasteczka-takie-jak.html#more

 

 

 

mamNewsa logo

mamNewsa.pl - Niezależny portal regionalny. Wiadomości z regionów: Andrychów, Wadowice, Kalwaria Zebrz., Sucha Beskidzka, Kęty, Zator

Copyright © mamNewsa.pl'2009-2021. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.