reklama
reklama

Wyniki rekrutacji do szkół. Jest radość, albo... niepewność

MAGAZYN, Wiadomości, 28.06.2019 15:00,
W piątek w południe absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych dowiedzieli się, czy zostali przyjęci do wymarzonej szkoły i na wymarzony kierunek.
Wyniki rekrutacji do szkół. Jest radość, albo... niepewność
Ten rok jest wyjątkowy. Do liceów, technik i szkół branżowych trafią dwa roczniki uczniów – absolwenci 8-letniej podstawówki oraz ostatniej klasy gimnazjum. Zgodnie z ustaleniami Ministerstwa Edukacji Narodowej postępowanie rekrutacyjne prowadzone są odrębnie.

Ósmoklasiści mogli wybrać sobie czteroletnie liceum ogólnokształcące lub 5-letnie technikum. Do dyspozycji absolwentów podstawówek jest także 3-letnia szkoła branżowa I stopnia. Gimnazjaliści mogą ubiegać się o przyjęcie do 3-letniego liceum ogólnokształcącego, 4-letniego technikum lub 3-letniej branżowej szkoły I stopnia.

Rekrutacja trwa, a w piątek (28.06) w samo południe ogłoszone zostały wstępne listy przyjętych. Jedni się cieszyli, że już dostali się na wymarzony kierunek, a nieliczni - niekoniecznie, ponieważ nie zostali zakwalifikowani.

Ze wstępnych danych ze szkół wynika, że tych drugich, przynajmniej w Andrychowie i w Wadowicach tych drugich nie ma zbyt wielu. Szkoły chętnie otwierają nowe klasy. 15-20 lat temu uczniów było znacznie więcej, a budynki przecież są takie same.

Sprawa z naborem nie jest jeszcze przesądzona, choć szanse na zmiany nie są wielkie. Do 9 lipca uczniowie muszą ostatecznie potwierdzić wolę podjęcia nauki w danej szkole i uzupełnić dokumentację. Dzień później szkoły przedstawią ostateczne listy kandydatów przyjętych i i nieprzyjętych.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy