reklama

Wyjątkowa msza w Andrychowie dla wyjątkowych dzieci

, MAGAZYN, Wiadomości, 02.12.2022 15:20, eł

Tych wszystkich, które mają jakieś niepełnosprawności.

Wyjątkowa msza w Andrychowie dla wyjątkowych dzieci

Dzieci z niepełnosprawnościami są kochane nie mniej niż te całkiem zdrowie i w pełni sprawne. Często nawet bardziej, bo same nierzadko są wcieleniem miłości. Ale w kościołach takie pociechy nie zawsze bywają mile widziane, zwłaszcza gdy z powodu niepełnosprawności intelektualnej nie potrafią odpowiednio zachować się w takim miejscu. Na szczęście, teraz są też msze święte specjalnie dla nich.

Organizuje je stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat wspólnie z parafią Św. Macieja w Andrychowie. To nabożeństwa dla osób z różnymi niepełnosprawnościami (między innymi autyzmem) i ich rodzin. Odbywają się one raz w miesiącu. Najbliższa zaplanowana została na 4 grudnia. Odbędzie się w kościele pod wezwaniem św. Macieja Apostoła w Andrychowie. Początek o godz. 16.00.

Stowarzyszenie jest też skłonne pomóc w organizacji takich mszy również w innych parafiach, jeśli tylko ich proboszczowie przychylnie odniosą się do tego pomysłu. Być może zatem niebawem podobne nabożeństwa będą się też odbywały w innych miejscowościach.


foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy