Wójt wylicza ile kosztuje utrzymanie jednej klasy. 310 tys. zł rocznie to dużo?

, MAGAZYN, Wiadomości, 10.09.2020 17:30, PG
Tak to wygląda w gminie Wieprz.
Wójt wylicza ile kosztuje utrzymanie jednej klasy. 310 tys. zł rocznie to dużo?

Trwa walka rodziców uczniów klasy czwartych w Zespołu Szkół nr 1 w Wieprzu o to by 32 – osobowa klasa została podzielona na dwie, na co nie zgadza się wójt Małgorzata Chrapek.

W tej sprawie jeden z radnych - Bogdan Gawenda, złożył interpelację, z szeregiem pytań. W odpowiedzi między innymi wójt podaje, że koszt nauczyciela w skali roku w jednej klasie wynosi około 204 tys. zł, natomiast koszt utrzymania całego oddziału w skali roku to kwota: 310 tys. zł. M. Chrapek zaznacza, że w gminie Wieprz nie oszczędza się na dzieciach, na co dowodem ma być budowana wielka sala gimnastyczna przy szkole we Frydrychowicach.

Rodzice kolejny raz zostali zlekceważeni przez wójt gminy. Na przykład na prośbę o przedstawienie graficzne uczniów w sali lekcyjnej, otrzymali plany ewakuacji szkoły.

Poniżej zamieszczamy całą odpowiedź. Z kolei pytania są tutaj: link


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 10.09.2020 22:32

Reszta kosztów na poziomie 106 tysięcy też wydaje się dziwna ponieważ czy dodatkowy oddział będzie czy też nie będzie to szkołę i tak trzeba ogrzać, posprzątać itp.

Turboplazmotron, 10.09.2020 22:27

Koszt nauczyciela na poziomie 204 tysięcy rocznie jest trochę przesadzony . Biorąc pod uwagę , że w czwartej klasie mamy średnio 25-27 lekcji tygodniowo co daje nam około 1,5etetu. Więc nauczyciel w Wieprzu według pani wójt zarabia ponad 11 tysięcy miesięcznie.

Skalpel, 10.09.2020 17:52

Miało być jedną nie jezdną :)

Skalpel, 10.09.2020 17:50

Dobrze że Małgośka nie zatrudniła w Wieprzu Andrzejka z GZO bo już dawno zamiast dwóch mieliby jezdną szkołę a nie klasę.