reklama

Wójt apeluje i straszy turystów mandatami

, MAGAZYN, Wiadomości, 16.05.2020 13:00, red
W tej popularnej miejscowości w weekend będzie więcej patroli policyjnych.
Wójt apeluje i straszy turystów mandatami
Po ostatnim ciepłym weekendzie w Lanckoronie wójt Tadeusz Łopata odebrał mnóstwo telefonów od mieszkańców, którzy są oburzeni zachowanie turystów odwiedzających tę miejscowość.

Jak się okazuje wielu turystów nie przestrzega nakazu zakrywania twarzy czy gromadzenia się w grupach. Na dodatek turyści parkują swoje auta często byle gdzie, łamiąc przepisy.

Dlatego wójt Lanckorony wystosował apel do turystów.

- Apeluję, szanujmy się nawzajem i stosujmy się do zaleceń nie tylko w trakcie pracy, zakupów, wizyt u lekarza, ale także podczas wypadów turystycznych - koronawirus nie ma urlopu, nie znika w trakcie wypadu weekendowego – napisał w swoim apelu wójt Tadeusz Łopata.

Zapowiedział, że „w porozumieniu z policją w Kalwarii Zebrzydowskiej doszliśmy wspólnie do wniosku, że w weekendy powinna wzrosnąć częstotliwość patroli policyjnych w obrębie lanckorońskiego rynku".

- Informuję również, że od najbliższego weekendu pojazdy zaparkowane w niedozwolonych miejscach będą odholowywane na koszt właściciela pojazdu. Pod koniec tygodnia zostaną zamontowane znaki informujące o tym kierowców – poinformował wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata.

Poniżej cała treść apelu wójta.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

stachurski300, 16.05.2020 18:40

wójt gminy niech zamknie zwieracze to ściema jest tadziu ostygnij to nie epidemia !!!!!!!!!!!!!!