reklama

Woda w stawie na razie taka pozostanie. Nie będzie akcji czyszczenia

, MAGAZYN, Wiadomości, 26.07.2019 11:08, red
Urzędnicy z Andrychowa informują, że na razie nie będą wykonywane żadne prace na stawie w związku z jakością wody w nim.
Woda w stawie na razie taka pozostanie. Nie będzie akcji czyszczenia
Od kilkunastu dni woda w stawie w parku Miejskim w Andrychowie jest brązowa i śmierdzi. Co dalej? Sprawą zajmowali się ostatnio urzędnicy z andrychowskiego magistratu. Pobrano próbki wody do badań. Ustalono, że wszystkiemu winny jest pewien glon. Jednocześnie Agnieszka Gierszewska z urzędu Miejskiego informuje, że na razie nie planowana jest żadna akcja oczyszczenia stawu.

Poniżej treść komunikatu w tej sprawie

"Przeanalizowano sytuację jaka ma miejsce na stawie w Parku Miejskim w Andrychowie i dostępnych przez Urząd możliwości udało się ustalić, że są to najprawdopodobniej organizmy wodne (eugleniny) z grupy wiciowców.

Ich masowe wystąpienie na stawie jest spowodowane najprawdopodobniej wysokimi temperaturami i niższym stanem wody.

Według informacji posiadanych przez tut. Urząd nie stwierdza się w chwili obecnej konieczności podejmowania działań zmierzających w kierunku usunięcia tych organizmów.

Na stawie w Parku Miejskim jest zakaz kąpieli oraz spożywania wody dlatego też nie występuje zagrożenie dla ludzi.

Niemniej jednak sytuacja ta jest systematycznie monitorowana" - informuje Agnieszka Gierszewska, dyrektor biura burmistrza Andrychowa.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ZEFKO, 26.07.2019 10:47

Skoro tak tkamy tą przyszłość - baseny kryte, nie kryte.... to może czas zasypać tą sadzawkę i wylęgarnię nie zawsze przyjaznych organizmów. Wybrukować zrobić alejki latarnie, jakieś wodotryski kaskady itp..