reklama

Wizyta gości projektu Erasmus+

, MAGAZYN, Wiadomości, 29.09.2022 07:11, INFORMACJA PRASOWA
Wizyta gości projektu Erasmus+
Od poniedziałku Szkoła Podstawowa nr 2 w Wadowicach podejmuje uczniów i nauczycieli z Włoch, Hiszpanii i Estonii, którzy przyjechali do Wadowic w ramach projektu Erasmus+ „European Cultural Heritage out of the classroooms – E.C.H.O”. Wraz z rówieśnikami z Polski poznają europejskie dziedzictwo kulturalne Małopolski w wielu aspektach – historycznym, ludowym, artystycznym i religijnym.


Pierwszy dzień uczestnicy spotkania poświęcili zapoznanie się ze szkołą, przełamanie bariery językowej poprzez gry i zabawy integracyjne, warsztaty artystyczne w Muzeum Miejskim oraz zwiedzanie „miasta, w którym wszystko się zaczęło” – Papieskich Wadowic. W kolejnych dniach zaplanowano wycieczki do Krakowa, Lanckorony, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz warsztaty folklorystyczne w Marcówce.

Nad całością przedsięwzięcia czuwa koordynatorka projektu Iwona Majkowska – Kochan, wraz z nauczycielkami SP2 w Wadowicach: Agnieszką Bogunią, Małgorzatą Opyrchał – Żak i Moniką Dudek.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy