Wilki podchodzą coraz bliżej

, MAGAZYN, Wiadomości, 26.01.2021 19:00, DK
Wilki pojawiają się coraz bliżej domostw. Te piękne, ale i niebezpieczne zwierzęta są jednak pod ochroną.
Wilki podchodzą coraz bliżej

W ostatnich dniach pojawiały się w leśnictwie Kęty Podlesie, Czaniec. Widziane były także w Inwałdzie. Wilk to zwierzę stadne, zatem osobników musi być co najmniej kilka.

Jest zima, zwierzęta szukają pożywienia. Na terenie Nadleśnictwa Andrychów mieszkańcy coraz częściej informują o wilkach zbliżających się niebezpiecznie do posesji, lub atakujących zwierzęta hodowlane. W ostatnich dniach Nadleśnictwo otrzymało informacje o wilkach na terenie Kęt, Czańca.

Jak mówi nam zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Andrychów Arkadiusz Zaśko: - W okolicach Magurki pod koniec ubiegłego roku, wilki zaatakowały i zabiły 3 psy. Dochodziło również do ataku na zwierzęta hodowlane, na terenie Nadleśnictwa Andrychów m.in. w Targanicach oraz Zagórniku.

Dodaje, że wilk jest pod ścisłą ochroną i nie ma możliwości odstrzału tych zwierząt nawet w skrajnych przypadkach.

O tym do czego zdolny jest wygłodzony wilk świadczy nagranie z Tv Podkarpacie z 15 stycznia. Wilk rozszarpał tam przywiązanego do łańcucha psa.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy