Wilki coraz bliżej domostw

, MAGAZYN, Wiadomości, 27.02.2020 20:45, DK
Wilki zbliżają się do zabudowań, w poszukiwaniu jedzenia. Jednego z nich uchwycono w Roczynach.
Wilki coraz bliżej domostw
Jak pisaliśmy w artykule w listopadzie ubr. wilki rozszarpały sarnę na jednej z posesji w Zagórniku. Niewiele z niej zostało.

Teraz sytuacja jest zaskakująca, ponieważ kolejne osobniki widziane były w Roczynach a jednego udało się nagrać telefonem, miało to miejsce na ul. Gronie.

Wilki zbliżają się do zabudowań, w poszukiwaniu jedzenia. Pojedyncze osobniki nie są groźne dla człowieka. Pamiętajmy jednak, że zaskoczone dzikie zwierze może zaatakować. W Polsce od 1998 roku wilk jest gatunkiem ściśle chronionym, dlatego nie mogą być obiektem polowań myśliwych. W naszym regionie do tej pory występowała jedna wataha. Czy wilk z Roczy oznacza, że na terenie Beskidu Małego pojawiła się kolejna?

Nie ukrywajmy, że wilk to jedno z najbardziej demonizowanych zwierząt. Czy jest się czego bać?

Pamiętajmy, że wilki traktują psy domowe jako inne wilki, dlatego mogą być agresywne i w zasadzie jedynym niebezpieczeństwem jakie nam grozi, jest strata ukochanego pupila.
Wilki mają kiepski wzrok i jeżeli nie będą czuły naszego zapachu lub wystarczająco dobrze słyszały to może się zdarzyć, że będą nam się przyglądać ale to nie oznacza złych zamiarów.
Jeżeli jednak zobaczymy wilka w pobliżu naszej posesji to najlepiej go wystraszyć krzycząc i machając rękami. Wilk nie zaatakuje, ale oddali się i raczej nie wróci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy