reklama

Więźniowie zrobili domki dla ptaków

, MAGAZYN, Wiadomości, 01.03.2021 14:20, PG
To jeden ze sposobów zagospodarowania czasu wolnego skazanych.
Więźniowie zrobili domki dla ptaków

Osadzeni z wadowickiej jednostki penitencjarnej w ramach programu "Tworząc dobro" wykonali dwadzieścia budek lęgowych, dwa karmnik dla ptaków i przekazali je Nadleśnictwu Sucha Beskidzka - Lasy Państwowe.

Właśnie w ramach tego programu oraz dzięki wieloletniej współpracy z Nadleśnictwem Sucha, przekazali= już kolejną partię "domków" dla ptaków, które są najprostszym i najskuteczniejszym sposobem ich aktywnej ochrony.

Jak przekazuje rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Wadowicach st.chor. Tomasz Daniec w dobie epidemii i spowodowanych nią ograniczeń w zakresie opuszczania zakładów karnych, takie inicjatywy oprócz zagospodarowania czasu wolnego skazanych pomagają w działaniach na rzecz ekologii.


źródło: ZK Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy