reklama
reklama

Wielki sukces nastolatki z powiatu wadowickiego. Okazała się najlepsza w kraju

MAGAZYN, Wiadomości, 13.06.2024 15:40, eł

Pracowała na to od lat.

Wielki sukces nastolatki z powiatu wadowickiego. Okazała się najlepsza w kraju

Kilka dni temu w województwie kujawsko-pomorskim odbył się XLVI finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zajęła w nim Anna Dyrcz z Kozińca koło Wadowic. Jak zapewnia nastolatka, udało jej się w ten sposób spełnić największe marzenie z dzieciństwa.

Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych oraz szeroko rozumianego ratownictwa, zasad postępowania na wypadek pożaru czy praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Uczestnicy muszą też wykazać się znajomością techniki pożarniczej i historii ruchu strażackiego.

Ania Dyrcz z Kozińca brała w nim udział rokrocznie od czwartej klasy podstawówki. - Emocje już opadły, jednakże dalej nie wierzę, że właśnie spełniło się największe marzenie mojego dzieciństwa. Moje starty w konkursie wymagały dużo nauki i poświęcenia, a jeszcze więcej stresu i nerwów. Zwłaszcza teraz, gdy udało mi się zdobyć pierwsze miejsce w Polsce – wyznaje nastolatka.

Jak podkreśla, tym sukcesem zakończyła swoją przygodę z turniejem. - Dziękuję wszystkim, których spotkałam w międzyczasie na każdym z etapów. To był jeden z głównych powodów i motywacji, aby wygrywać kolejne etapy i móc ich na nowo zobaczyć. Dziękuję także rodzicom, zwłaszcza tacie, który zaszczepił we mnie pasję do straży i pomagał w nauce podczas moich początków, oraz mamie, która zawsze mnie w tym wspierała – mówi Ania Dyrcz.

Finał centralny, w którym startowali laureaci pierwszego i drugiego miejsca na szczeblu wojewódzkim, składał się się z trzech etapów. W pierwszym, pisemnym, uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań. Wyłonił on 15 osób, które zakwalifikowały się do ścisłego finału. Ten zaś dzieli się na etap zadań praktycznych i ustny. Każdy zawodnik musiał w nim odpowiedzieć na pięć pytań.

Foto: Facebook/Ania Dyrcz

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy