Wielka Sobota w czasie pandemii koronawirusa [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 03.04.2021 12:40, WB
W tym roku organizowane są tradycyjne święcenia pokarmów.
Wielka Sobota w czasie pandemii koronawirusa [FOTO]

Zgodnie z tradycją, Wielka Sobota dla katolików jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w przygotowanej specjalnie na tę okazję kaplicy symbolizującej grób Chrystusa.

Od rana w kościołach trwa święcenie pokarmów. W tym roku, w przeciwieństwie do poprzedniego, organizowane są święcenia pokarmów. W większości kościołów wyznaczono w tym celu więcej terminów. Uroczystości odbywają się w kościołach, ale również na zewnątrz.

Niektóre pokarmy, które znajdują się w koszyczkach mają swoją symbolikę. Jajka to symbol życia, chleb - pamiątka ostatniej Wieczerzy, sól - chroni przed zepsuciem. W koszyczkach jest też baranek z chorągiewką i napisem Alleluja oraz chrzan, wędliny, pieprz i ciasta świąteczne.

Zobaczcie zdjęcia w parafii św. Macieja w Andrychowie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 03.04.2021 21:23

ALLELUJA

Obywatel, 03.04.2021 15:10

Zdrowych ,spokojnych świąt wielkanocnych w gronie najbliższych.

xpekk, 03.04.2021 14:14

redakcja faktycznie coś ma z tym "Maciejem" :) Prawie wszytsko z tamtej parafii. Zgadzam się że gdyby tylko redakcja chciała sprawdzić to by się przekonała że życie toczy się również w innych miejscach a nawet w innych miejscowościach jak Andrychów :) Wielkanoc jest wszędzie! :) Uwierzcie :)

xpekk, 03.04.2021 14:09

Tomek po pierwsze ty, Dorota Judaszowa i inni twoi towarze sami uczestniczyliście w strajkach kobiet i się tym chwaliliście. Łamaliście prawo i było ok a na innych donosy składasz???? Serio po tylu latach jak nie ma SB donosielelstwo nie może ci z krwi wyjść?

kaczor, 03.04.2021 13:38

Ale luz - jakby coś "zakowcy" nie napiszą donosu na dziennikarza tylko rozpędu kolejny na kolejnego proboszcza :) Taka świąteczna tradycja "zakolandii" żeby jątrzyć i nie dać katolikom spokoju nawet w święta

kaczor, 03.04.2021 13:38

"" Praca dziennikarzy zarówno w kościele jak i w zamkniętych obiektach parafialnych wymaga zgłoszenia proboszczowi i uzyskania od niego przynajmniej ustnej zgody " konkretnie mamnewsa pisało (była druga część) że pod kościołem moga sobie robić ile chcą zdjęć a w kościele muszą mieć zgodę proboszczów. Czyli wychodzi że na zewnątrz dziennikarz nie złamał prawa o jakim pisała redakcja a jeśli nie miał zgody to robiąc zdjęcia wewnątrz kościoła złamał prawo o jakim pisał mamnewsa.

kaczor, 03.04.2021 13:33

tomkux a to nie ty fascynowałeś się strajkami kobiet i chory na nie szłeś? :) Donosik na siebie posłałeś? PS. w tym przypadku (święcen) jak kulą w płot trafiłeś. Poczytaj przepisy a nie rwi się od razu do donosów :)

tomekx, 03.04.2021 13:29

A chyba nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń?Co policja na postępowanie prob oszcza?

rokos, 03.04.2021 13:22

zgadzam się z tomasznasz. czy to miłość czy jakaś obsesyjka związana z k. macieja może nie zanudzajcie nas swoimi uczuciami do tych księży i tego kościoła? :) świat na rynku w Andrychowie ani się nie zaczyna ani nie kończy :) święta i katolicy są także gdzie indziej :)

rokos, 03.04.2021 13:18

Spodjawornicy Chciałbym wierzyć że mieli zgody proboszczów ale obawiam się że włażąc bez pytania do kościołów łamią w mamnewsa zasady o jakich sami pisali że obowiązują dziennikarzy. W tym drugim przypadku nie dość że byłby to wstyd to jeszcze choćby 600 zdjęć zrobili w Targanicach czy gdzie indzie z ukrycia czy na bezczela , to tylko sami mogą mieć problemy. nie mogą powiedzieć że nie znali zasad o których pisali na swoim portalu.

spodjawornicy, 03.04.2021 13:07

Jeśli mieli zgodę proboszcza z Andrychowa współczuję że z takimi ludźmi współpracuje a jeśli nie mieli zgody czy redakcja myśli że jest PONAD PRAWEM o jakim sama pisała? "" Praca dziennikarzy zarówno w kościele jak i w zamkniętych obiektach parafialnych wymaga zgłoszenia proboszczowi i uzyskania od niego przynajmniej ustnej zgody "

spodjawornicy, 03.04.2021 13:05

ludzie to znaleźli kiedy w innym kościele zrobiono i dali na mamnewsa zdjęcia zrobione z UKRYCIA i NIE MIELI zgody proboszcza!!!!!!!! Moje pytanie – czy w tym kościele mają zgodę na robienie zdjęć ( jest tam takie z wnętrza ) czy mamnewsa ZŁAMAŁO prawo o jakim samo pisało że obowiązuje.

spodjawornicy, 03.04.2021 13:05

"Ja mam inne pytanie. " Praca dziennikarzy zarówno w kościele jak i w zamkniętych obiektach parafialnych wymaga zgłoszenia proboszczowi i uzyskania od niego przynajmniej ustnej zgody " Tak pisało samo mamnewsa !!!!!!!!!!

leon, 03.04.2021 12:38

jedyny normalny to Dawid jaki wie że koło kościoła tu czy w innym to warto pojawić się tylko po to żeby im koło pióra narobić. poza ty nie ma co odwiedzać czarnych i ich wyznawców.

tomasznasz, 03.04.2021 12:31

zgadzam się z pierwszym gościem. Nawet jeśli to miłość albo obsesja :) warto zmusić się i wyjść poza centrum Andrychowa. Tam też jest życie :) Religijne też :) Z tym maciejem to już po postu nudne jest. Od lat to samo.

tomasznasz, 03.04.2021 12:28

Boże ciało z macieja, pasterka z macieja, wielki piątek z macieja, święcenia z macieja. niech zgadną jutro wielkanoc z macieja?? I tak dalej od lat. Ludzie zaczynają myśleć że albo ich tak kochacie albo macie taką obsesję na ich punkcie :)

Burakz wiejskiej , 03.04.2021 12:04

tradycyjne święcenie pokarmów a pisuar ma jakąś symbolikę ????????? śmierć dla emeryta śmierć dla obywatela dojeba\c wszystkich podatkami niech zdychają jajka to symbol życia ! he he duda mówi że to mało

marcinmad, 03.04.2021 12:01

Jej... Z całym szacunkiem ale nie ma innych parafii w naszej okolicy??? Film w Wielkiego Piątku z tej, święcenia z tej, wcześniej Pasterka z tej itd. itd. Ewentualnie raz na ruski rok do Stanisława na osiedle. Ruszcie się, bo gdzie indziej też macie czytelników!!!! A nie po najmniejszej linii oporu. Taka uwaga do redakcji jaka pozdrawiam na święta