Wiceburmistrz pokroiła tort z wizerunkiem papieża. To obraza uczuć religijnych?

, MAGAZYN, Wiadomości, 11.07.2018 18:45, red
Nieprawdopodobną sprawą zajmują się śledczy.
Wiceburmistrz pokroiła tort z wizerunkiem papieża. To obraza uczuć religijnych?
Ogromny tort z wizerunkiem papieża św. Jana Pawła II był jedną z atrakcji uroczystości z okazji 98. rocznicy urodzin Jana Pawła II, świętowanych co roku na wadowickim rynku 18 maja. Ludzie zjedli go chętnie, do degustacji trzeba było stać w długiej kolejce. Tort kroiła osobiście wiceburmistrz Wadowic Ewa Całus.

Jak się okazuje, już po imprezie pewna mieszkanka złożyła w wadowickiej komendzie policji zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez wiceburmistrz, która - zdaniem zawiadamiającej - miała dopuścić się "naruszenia uczuć religijnych". Bo wizerunek świętego z tortu został pokrojony przy użyciu noża.

Policja została zaangażowana w wyjaśnienie tej sprawy. Funkcjonariusze przeprowadzili tzw. czynności sprawdzające, ale w pokrojeniu ciasta z wizerunkiem papieża nie dopatrzyli się przestępstwa.

- Materiały w tej sprawie zostały wysłane do prokuratury w Wadowicach z postanowieniem o odmowie wszczęcia dochodzenia - przekazuje asp. sztab. Dariusz Stelmaszuk z KPP w Wadowicach.

- Aby stwierdzić, że zostały wypełnione znamiona czynu karalnego, trzeba by uznać, że tort z wizerunkiem papieża jest przedmiotem czci religijnej, nie zaś zwykłym deserem - komentuje wiceburmistrz Ewa Całus, cytowana przez "Gazetę Wyborczą".

Ciąg dalszy prawdopodobnie nastąpi...Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ababa, 13.07.2018 08:05

A musieli tort z podobizną Papieża zamawiać, to nie można było z samym napisem. Sytuacja kuriozalna to fakt, ale urzędnicy czasem mogliby pomyśleć......

karino, 12.07.2018 10:47

w sumie każdy z nas co jakis czas kroi tort urodzinowy ale czy umieszczamy na nim swoją podobiznę? jest tyle symboli związanych z JPII że można było wybrać coś innego. Doniesienie duża sprawa ale wizerunek Ojca Św. na torcie to przesada

`, 12.07.2018 08:15

Szkoda Psikuta ze państwo nie da ci 100% mózgu i zabierze 80% przynajmniej miałbyś 20% :-)

xpek, 12.07.2018 07:23

a tak przy okazji jak nie lubię korwinowców to ten wpis jest ciekawy: Partia WolnośćPolub stronę 9 lipca o 12:56 · Państwo wybuduje Wam dom, da mieszkanie+, 500+, pieniądze na wyprawkę szkolną, ale na końcu państwo zabierze Wam w podatkach 80% Waszych zarobionych pieniędzy. Państwo zdecyduje czego uczyć Wasze dzieci w szkole, zmusi Was do odkładania na emeryturę i do ubezpieczenia się, państwo zdecyduje o prawie każdym aspekcie Waszego życia ponieważ uważa, że nie jesteście na tyle mądrzy i zaradni, żeby sami sobie poradzić i zdecydować o sobie, ale jednocześnie uważa, też, że jesteście na tyle mądrzy, żeby wybrać najlepszych posłów i senatorów.

xpek, 12.07.2018 07:19

tak wygląda własnie Polaka PIS

Rzycan, 11.07.2018 22:42

ale obłuda ... toż to przecież Wadowicami rządzą ludzie nie wierzący ... "Kult" Jana Pawła II upadł ... za to jest mnóstwo budek z byle jakim jedzeniem ....

aleocochodzi, 11.07.2018 21:55

Ale się frajerzy podjarali! Od razu widać że to żydowska prowokacja żeby bezustannie szczuć polaków na siebie. I jak widać po komentarzach to się udaje.

artmn, 11.07.2018 20:53

czym miała go pokroić????? PIŁĄ MOTOROWĄ?!!!! Ludziom się we łbach przewraca, jak pies nie ma co robić to sobie jajka liże... gratuluje zdrowego rozsądku hehehehe

`, 11.07.2018 20:25

Psikuta .......... dzisiaj też będziesz wklejał coś ze Sputnik Polska albo Russia Today ??? Czy wystarczą tylko BREDNIE z Wybiórczej ???

wolfgang, 11.07.2018 19:29

Polska - pozostalość średbniowiecza na skraju Europy XXI wieku. Ordo Iuris - bardzo niebezpieczna, utajniona sekta ekstremistycznych, nawiedzonych, katolickich fanatyków religijnych, podobna ekstremistom ze świata muzułmańskiego, jak Talibowie, Al-Kaida lub ISIS. Ekstremiści ci, coraz szerzej rozwijają swoje zbrodnicze macki w polskim życiu społecznym i politycznym .Niepokalana Polska Anielska walczy !.

barte, 11.07.2018 19:25

Przypuszczalnie można przyjąć że osoba która zdecydowała o odmowie wszczęcia śledztwa będzie miała problemy z góry