reklama

Wiadomo kto zaprojektuje nową halę sportową w Andrychowie

MAGAZYN, Wiadomości, 30.06.2021 11:50, red
Koszt projektu to ponad 600 tys. zł. Budowa najwcześniej od 2023 roku.
Wiadomo kto zaprojektuje nową halę sportową w Andrychowie

Niedawno gmina Andrychów ogłosiła przetarg na wykonanie projektu dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa hali sportowo - widowiskowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Andrychowie”.

Do przetargu zgłosiło się aż 7 firm. Ostatecznie wybrano ofertę firmy ALEKSANDER MIREK ZESPÓŁ PROJEKTOWO INWESTYCYJNY KONTRAPUNKT V-PROJEKT z Krakowa. Koszt: 631 tys. zł.

Firma ma 18 miesięcy na wykonanie projektu, czyli do końca 2022 roku. Potem przyjdzie czas na budowę, ale na ten cel władze miasta muszą dopiero poszukać finansowania. W optymistycznym scenariuszu (kiedy znajdują się miliony na budowę hali) budowa ruszy więc najwcześniej w 2023 roku.

Hala ma powstać przy ul. Dąbrowskiego, na terenie boiska byłego klubu LKS Halny, w sąsiedztwie obecnie rewitalizowanego Stawu Anteckiego.

Obecna hala znajdująca się przy ul. 1 Maja to już relikt przeszłości. Od lat mówi się o jej wyburzeniu.

Tak to ma wyglądać zgodnie z przygotowanymi już w 2018 roku przez urząd wizualizacjami:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 30.06.2021 18:52

Cóż tu dużo pisać :" Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w chuja Za moją kasę". A szczególnie ci RZĄDZĄCY. Można to zmienić? Można !

Skalpel, 30.06.2021 11:08

Droga ta kiełbasa wyborcza.