reklama

Weekendowe ocieplenie, a od wtorku śnieg [AKTUALIZACJA]

, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 11.04.2021 10:44,
Wiosna się rozkręca, ale bardzo powoli.
Weekendowe ocieplenie, a od wtorku śnieg [AKTUALIZACJA]
Synoptycy zapowiadają, że w nadchodzących tygodniu w naszym regionie będzie można tylko pomarzyć o warunkach pogodowych z trwającego właśnie weekendu.

Ciepło będzie jeszcze tylko w poniedziałek. Od wtorku - powrót zimy, a powiatach suskim, wadowickim, bielski, żywieckim - zapowiadane są opady śniegu. I bynajmniej nie potrwa to jeden dzień. Taka sytuacja może się utrzymać kilka dni.

Wcześniej, w poniedziałek zapowiadany jest silny wiatr, w porywach do 75 km/h, z południa.

Opady rozpoczną się w poniedziałek wieczorem. Początkowo będzie to deszcz, który później będzie przechodził w opady mokrego śniegu. Opady różnego typu i z różną intensywnością będą trwały do czwartku, może nawet piątku.
Na chwilę obecną wydaje się, że największe opady śniegu będą występować na południe od Cieszyna, Bielska-Białej i Wadowic. Na tę chwilę prognozy wskazują absurdalne wręcz sumy rzędu 40-60cm śniegu, jednak z uwagi na temperatury koło 0*C, realnie pokrywa śnieżna może wynieść koło 15-30cm.

- czytamy na profilu Łowców Burz Podbeskidzie


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy