Wędrujemy, sadzimy tuje, wydajemy albumy – tak świętujemy rocznicę urodzin Karola Wojtyły

, MAGAZYN, Wiadomości, 18.05.2020 22:00, INFORMACJA PRASOWA
.
Wędrujemy, sadzimy tuje, wydajemy albumy – tak świętujemy rocznicę urodzin Karola Wojtyły

Dziś, 18 maja skończyłby 100 lat. Karol Wojtyła - chłopak z Wadowic, ksiądz, artysta, filozof, papież Jan Paweł II, święty Kościoła katolickiego. Dla mieszkańców powiatu wadowickiego postać szczególnie bliska, stąd to właśnie w naszym regionie ma miejsce mnóstwo wydarzeń upamiętniających setną rocznicę jego urodzin. Obok tych dużych, skupiających na sobie uwagę ogólnopolskich mediów, przygotowano wiele innych - mniejszych, ale równie cennych inicjatyw, w organizację których włączył się Powiat Wadowicki.

O rocznicy urodzin naszego papieża pamiętano m.in. na Groniu Jana Pawła II. Na ten szczyt wtedy noszący jeszcze nazwę Jaworzyna, Karol Wojtyła wędrował wielokrotnie jako młody chłopak. Wczoraj upamiętniono tutaj setną rocznicę urodzin świętego z Wadowic. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wicestarosta Beata Smolec oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Wadowicach Adam Kubik.

Z kolei wśród wielu wydarzeń zaplanowanych na dzisiaj znajdzie się m.in. posadzenie przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Parkowej w Wadowicach 100 tui na 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Podczas spotkania mieszkańcy odczytają także fragmenty biografii polskiego papieża.

- To oczywiście nie wszystkie inicjatywy związane z setną rocznicą urodzin Karola Wojtyły przygotowane w instytucjach związanych z powiatem czy dziejące się z udziałem przedstawicieli samorządu powiatowego. Mimo pandemii o tej rocznicy pamiętają nasze szkoły. Sam powiat włączył się w wydanie albumu „Małopolskie ścieżki Jana Pawła II”. Wspieramy też inicjatywy organizacji pozarządowych, których celem jest upamiętnienie Jana Pawła II i jego dziedzictwa – podkreśla wicestarosta Beata Smolec. – Wiele rzeczy dzieje się teraz, ale wierzymy, że to nie koniec. Liczymy, że czas „dystansu społecznego” wywołanego pandemią koronawirusa już wkrótce będzie należał do przeszłości, i będziemy mogli razem, ramię w ramię cieszyć się jeszcze wieloma wydarzeniami związanymi z tą jakże ważną dla mieszkańców naszego powiatu rocznicą – dodaje.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy