reklama

Ważna informacja dla osób jadących do Krakowa

, MAGAZYN, Wiadomości, 02.11.2021 19:00, INFORMACJA PRASOWA
Taka tymczasowa organizacja ruchu ma obowiązywać 2 miesiące.
Ważna informacja dla osób jadących do Krakowa

3 listopada o godz. 5.00 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, w związku z przebudową istniejącego skrzyżowania na rondo w Skawinie.

Prace na drodze krajowej nr 44 (od km 106+482 do km 106+836) w Skawinie, polegające na przebudowie skrzyżowania ul. Krakowskiej i Obwodnicy w Skawinie oraz Skotnickiej w Krakowie na rondo, koncentrowały się do tej pory poza jezdniami. W przyszłym tygodniu zostaną rozszerzone, co spowoduje zamknięcie ul. Krakowskiej w Skawinie dla ruchu kołowego, z wyłączeniem komunikacji publicznej. Oznacza to, że linie autobusowe będą poprowadzone jak do tej pory. Ulica zamknięta będzie od skrzyżowania z Obwodnicą i ul. Skotnicką do granicy inwestycji czyli na odcinku ok. 150 m.

Ruch dla samochodów do 10 ton będzie odbywał się objazdami: Obwodnicą i ul. Chmielka, a dla pojazdów powyżej 10 ton Obwodnicą.

Taka tymczasowa organizacja ruchu ma obowiązywać 2 miesiące.

Budowa zgodnie z podpisaną 30 czerwca 2021 r. umową, potrwa 9 miesięcy, przy czym 3 miesięczny okres zimowy nie będzie wliczany do czasu przeznaczonego na realizację inwestycji.

Zakres zadania

W ramach inwestycji przewidziana jest przebudowa istniejącego skrzyżowania obwodnicy Skawiny z ulicami Krakowską i Skotnicką na rondo turbinowe. Przebudowana zostanie też droga gminna nr 603511K (ul. Wapowskiego). Natomiast wybudowane zostaną: droga gminna nr 600947K, ciągi dla pieszych i pieszo-rowerowe, zjazdy indywidualne, trzy zatoki oraz przystanki komunikacji autobusowej. Rozbudowane i wybudowane będą sieci: gazowa, teletechniczna, elektroenergetyczna, wodociągowa, kanalizacji deszczowej, wodociągowej, kanalizacji deszczowej. Powstanie też kanał technologiczny i oświetlenie uliczne.

Stan poprzedzający inwestycję

Istniejące skrzyżowanie zlokalizowane jest przy granicy Krakowa i Skawiny. Krzyżują się tu obwodnica Skawiny w ciągu DK44, ulice Krakowska w Skawinie oraz Skotnicka w Krakowie, czyli główne trasy komunikacyjne dla ruchu lokalnego oraz tranzytowego w kierunku Oświęcimia. Ulica Skotnicka dodatkowo prowadzi ruch do autostradowego węzła A4 Kraków Skawina. W czasie szczytów komunikacyjnych natężenie ruchu wynosi tutaj ponad 3 tys. pojazdów na godzinę. By usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo, niezbędna jest przebudowa skrzyżowania na rondo turbinowe dwupasowe.

Kalendarium inwestycji

29 maja 2020 r. został złożony wniosek o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

17 marca 2021 r. Wojewoda Małopolski wydał decyzję ZRID i niezwłocznie przystąpiliśmy do przygotowania dokumentacji przetargowej.

29 marca 2021 r. został ogłoszony przetarg.

30 czerwca 2021 r. podpisana została umowa na realizację.
źródło: GDDKiA Kraków

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy