reklama

Wataha pasiaków buchtuje w ziemi w Zagórniku

, MAGAZYN, Wiadomości, 12.06.2021 17:00,
Chodzi o młode dziki, które z matką - lochą przemierzają zagórnickie lasy i łąki.
Wataha pasiaków buchtuje w ziemi w Zagórniku
Pojawianie się dzikich zwierząt, w tym dzików, na terenach zamieszkałych w ostatnich latach stało się nie lada problemem. Sarny, jelenie czy też dziki niszczą uprawy rolnikom.

To wina człowieka - przez wiele miesięcy lasy były oblegane przez turystów, w tym tych zmotoryzowanych. Taka sytuacja bardzo wpłynęła na dzikie zwierzęta, które zaczęły podchodzić coraz bliżej terenów zurbanizowanych.

Niedawno informowaliśmy o niedźwiedzicy, która wraz z młodym przemierzała tereny wokół Czarnego Gronia w Rzykach.

Locha (samica dzika) chroniąca swoich młodych (pasiaków), może być równie niebezpieczna jak niedźwiedź. A zamieszczonym przez nas zdjęciu, widać Lochę oraz około 15 pasiaków ryjących (buchtujących) w ziemi.

Cała scenka została sfotografowana przez foto pułapkę w Zagórniku.

foto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

VADER, 13.06.2021 03:20

Szanowna REDAKCJO...proszę o wytłumaczenie o co chodzi z "To wina człowieka - przez wiele miesięcy lasy były oblegane przez turystów, w tym tych zmotoryzowanych"... i jak się to ma do podchodzenia zwierząt coraz bliżej terenów zurbanizowanych.. kurła może nie ogarniam?