reklama

Wadowicka kapsuła czasu. Co można do niej włożyć?

, MAGAZYN, Wiadomości, 10.11.2018 14:15, PG
Kapsuła ta zostanie otwarta za następne 100 lat.
Wadowicka kapsuła czasu. Co można do niej włożyć?

Wadowice to kolejne miasto w regionie, które chce stworzyć dla przyszłych mieszkańców kapsułę, która zostanie zamknięta w najbliższą niedzielę. W 100. rocznicę odzyskania Niepodległości mieszkańcy Wadowic wyślą do przyszłych pokoleń wyjątkową przesyłkę z materiałami dokumentującymi współczesność Wadowic.

Inicjatywę budowy "kapsuły czasu" podjęło Wadowickie Centrum Kultury zapraszając do współpracy instytucje mające wpływ na kształtowanie obrazu miasta w roku 100-lecia Niepodległości. W metalowym zasobniku zostanie zamknięta korespondencja do mieszkańców naszego miasta w roku 2118, przygotowana przez uczestników konkursu „Wadowiczanie listy piszą”, który w październiku zorganizowało Muzeum Miejskie. W kapsule znajdzie się „sto zdjęć na 100-lecie Niepodległości”, wykonanych podczas tegorocznej Nocy Muzeów oraz albumy dokumentujące historię Wadowic.

Na apel WCK do zaangażowania się w ten wyjątkowy projekt odpowiedziały różne instytucje i stowarzyszenia. Informacja Turystyczna przekazała mapy i foldery promujące miasto i jego okolicę, Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II – kalendarz i przewodnik po papieskiej ekspozycji, a wadowickie Koło Polskiego Związku Filatelistów serię okolicznościowych znaczków pocztowych. Nie zabrakło też przepisu na słodką wizytówkę miasta! Mieszkańcy Wadowic w roku 2118 otrzymają gotową recepturę na kremówkę, którą przekazała „Cukiernia „Wadowice”.

„Kapsuła czasu” jest wciąż otwarta. Wadowickie Centrum Kultury zaprasza wszystkich tych, którzy chcą się podzielić z potomnymi czymś co dla nich ważne – zdjęciami, plakatami, listami, gadżetami. Przedmioty można przynosić do Muzeum Miejskiego jeszcze w niedzielę (11.11.) w godzinach 10.00 do 13.00.

Kapsuła zostanie uroczyście zamknięta na wadowickim rynku o godz. 13.30. Pojemnik z artefaktami współczesności zostanie tymczasowo zdeponowany w muzeum miejskim, a po remoncie budynku domu kultury znajdzie w nim swoje miejsce na następne 100 lat.

Podobny pomysł zrealizowała w tym roku także Młodzieżowa Rada Miejska w Kętach. Z tym, że tam kapsuła ma zostać otwarta za 50 lat.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 11.11.2018 06:59

Ja włożyłem prezerwatywe firmy stomil