W Wieprzówce zostały już tylko kamienie

, MAGAZYN, Wiadomości, 27.06.2019 08:05, WB
W maju w niektórych miejscach woda niemal wylewała się na brzeg, a teraz...
W Wieprzówce zostały już tylko kamienie
W centrum Andrychowa w Wieprzówce zostały już tylko kamienie i beton.

Dodajmy, że to właśnie na Wieprzówce znajduje się jedno z ujęć wody pitnej dla gminy Andrychów. Dlatego prezes andrychowskich wodociągów apelował ostatnio o oszczędzanie wody:

Apel Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Andrychowie do odbiorców wody z sieci wodociągowej gminy Andrychów.

Fala upałów jakiej ostatnio doświadczamy, powoduje kłopoty z zaspokajaniem znacznie zwiększonego zapotrzebowania na wodę z sieci wodociągowej, więc jedynie ograniczenie jej zużycia pozwoli na utrzymanie dostaw na niezbędne potrzeby bytowe na właściwym poziomie.

Apelujemy więc do Państwa o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody.

W szczególności prosimy o niepodlewanie roślin i trawników i powstrzymywanie się od wymiany wody w przydomowych basenach - napisał Jan Mrzygłód Prezes Zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Andrychowie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dekar, 27.06.2019 17:51

Przesadziłem trochę z zerami 20000zł za studnie z pompą bez hydroforową grudfonsa SQE 5m3

dekar, 27.06.2019 17:41

W Kętach zainwestowałem w studnie głębinową 200000zł woda po zbadaniu jest idealna żelazo i mangan w normie Wody jest na tyle , że 3m3 może dawać non stop bez przerwy tygodniami . Brakuje jedynie chętnych do odbioru , a ja nie mam dużego zapotrzebowania

aleocochodzi, 27.06.2019 11:26

Gdyby dalej rządziła PO i PSL nie byłoby nawet kamieni i betonu. Wieprzówka przed ujęciem płynie ale wieśnioki ze ZWiK zamiast kupić wodę osuszają rzekę żeby wszystko zdechło. A gdzie są zieloni?