reklama

W Wielkanoc w południe proboszcz wyjdzie na wieżę kościoła i...

, MAGAZYN, Wiadomości, 08.04.2020 09:33, red
Tym razem będzie nietypowo.
W Wielkanoc w południe proboszcz wyjdzie na wieżę kościoła i...
Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami do soboty (11.04) w mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, a od niedzieli – będzie mogło już uczestniczyć 50 osób. Na razie ten przepis nie został zmieniony. Księża spodziewają się jednak, że rząd przedłuży ograniczenia i również od niedzieli limit 5 osób będzie obowiązywał nadal.

Zachęcają wiernych do uczestnictwa w mszach przez internet.

- Niedzielę Zmartwychwstania i Wielkanocny Poniedziałek przeżywać będziemy w porządku niedzielnym najprawdopodobniej wciąż z udziałem pięciu parafian, którzy mają zamówioną intencję Mszy św. - poinformowała parafia św. Macieja w Andrychowie.

Parafia zachęca mieszkańców, aby w Niedzielę Zmartwychwstania „zwrócili się w stronę wieży naszego kościoła, z której o godzinie 12:00, podczas bicia dzwonów, Ksiądz Proboszcz z balkonu pobłogosławi Najświętszym Sakramentem mieszkańców Andrychowa na cztery strony świata”

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

starymoher, 08.04.2020 13:08

Takie Urbi et Orbi w andrychowskim wydaniu.Ale dobre i to.

bracki7, 08.04.2020 12:05

No no.. jeszcze chwila, a będzie się tak modlił 5 x dziennie :)