reklama
reklama

W weekend wraca zima

MAGAZYN, Wiadomości, 23.02.2023 20:30,
Ciepło, coraz cieplej, ale jeszcze tylko w piątek.
W weekend wraca zima

Na weekend synoptycy IMGW zapowiadają powrót łagodne zimy. Będzie padał śnieg. Obniży się też temperatura.

Poniżej prognoza IMGW na weekend.

W nocy z piątku na sobotę opady w całym kraju, silniejsze na południu i tam suma do 15 mm. Będą to opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, na południu też deszczu. W górach przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm, na nizinach do 5 cm. Temperatura minimalna od –2°C na północy, 1°C w centrum, do 4°C na Podkarpaciu. Na północy oblodzenie nawierzchni i ślisko! Watr nad morzem i na południu kraju porywisty, w górach do 90 km/h, powodujący zawieje i zamiecie.

W sobotę przewaga zachmurzenia dużego, na południowym wschodzie kraju większe przejaśnienia. Mieszanka przelotnych opadów, od deszczu miejscami na południu po deszcz ze śniegiem i śnieg na przeważającym obszarze. W górach do 10 cm śniegu, na nizinach 3 - 5 cm. Temperatura maksymalna od 0°C na północy, około 3°C w centrum, do 6°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h, w górach do 90 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy z soboty na niedzielę spadek temperatury poniżej 0°C i w wielu miejscach oblodzenie nawierzchni dróg i chodników. Ślisko!

W niedzielę nadal pochmurno z przelotnymi opadami śniegu. W górach przybędzie do 5 cm śniegu, na nizinach miejscami kilka cm. Temperatura maksymalna od –1°C na północy i terenach podgórskich do 3°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i zachodzie chwilami porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, z północy i północnego zachodu.

Od poniedziałku wyraźna poprawa pogody na północy i w centrum kraju, tam bez opadów i dużo słońca. Na południu jeszcze sporo chmur i w górach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od około 0°C na północnym wschodzie i terenach podgórskich do 3-4°C na przeważającym obszarze kraju. Wiatr będzie już słabszy, tylko nad morzem jeszcze umiarkowany, północno-wschodni i północny.

A tak prognozę w naszym regionie przewidują Łowcy Burz Podbeskidzie

Piątek - zachmurzenie zmienne, chwilami duże. W ciągu dnia możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura jeszcze wysoka, do 8-10*C. Pod wieczór zacznie spadać. Wiatr umiarkowany, osiągający w porywach do 55km/h.

Sobota - rano zanikające opady deszczu. W ciągu dnia zachmurzenie zmienne ale raczej bez opadów. Temperatura do 3-5*C. Pod wieczór pojawią się opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a temperatura zacznie spadać w okolicę 0*C. Wiatr w dalszym ciągu porywisty, do 60km/h.

Niedziela - w ciągu dnia przelotne opady śniegu o słabym, lokalnie umiarkowanym natężeniu. Temperatura na lekkim minusie, więc jest szansa na pojawienie się pokrywy śnieżnej. W górach opady silniejsze. Wiatr słaby, ciśnienie będzie rosnąć.

Pogoda - powiat wadowicki:


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy