reklama

W Wadowicach pożegnano zmarłego dyrektora papieskiego muzeum

, MAGAZYN, Wiadomości, 09.11.2019 08:10,
Pożegnano dyrektora wadowickiego muzeum.
W Wadowicach pożegnano zmarłego dyrektora papieskiego muzeum
W piątek, 8 listopada br., w wadowickiej Bazylice Ofiarowania Najświętszej Marii Panny odbyły się uroczystości pogrzebowe ś.p. ks. dra Jacka Pietruszki, zmarłego kilka dni temu dyrektora muzeum Jana Pawła II w Wadowicach.

Mszy Świętej żałobnej przewodniczył biskup Janusz Mastalski, a homilię wygłosił ksiądz profesor prałat Robert Tyrała – wieloletni przyjaciel ks. Jacka.

W uroczystości uczestniczyli księża z wadowickich Dekanatów i całej Archidiecezji Krakowskiej, przedstawicielom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, samorządowcy.

Ks. Jacek Pietruszka ur. 1967 r. w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1991 r. z rąk kard. Franciszka Macharskiego. W trakcie pracy w parafii katedralnej na Wawelu w minionych latach współpracował m.in. z tamtejszym Muzeum Katedralnym i Archiwum Kapituły Metropolitalnej oraz ukończył międzyuczelniane studia podyplomowe w zakresie muzealnictwa zorganizowane przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Politechnikę Krakowską. Od października 2013 roku pracował w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach jako zastępca dyrektora ds. Organizacyjnych. Od 2015 roku pełnił w nim funkcję dyrektora. Ostatnio zmagał się z ciężką chorobą. Zmarł w sobotę (2.11) w nocy.

W niedzielę uroczystości pogrzebowe odbędą się Bazylice św. Floriana w Krakowie oraz Cmentarzu Rakowickim.


[OBRAZ6

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy