reklama

W Wadowicach powstaje coraz więcej nowych mieszkań. Ale ceny porażają

, MAGAZYN, Wiadomości, 22.05.2022 15:41, eł
Na rynku wtórnym też jest bardzo drogo.
W Wadowicach powstaje coraz więcej nowych mieszkań. Ale ceny porażają

Kto marzy o czterech kątach w Wadowicach, bez trudu może spełnić to pragnienie. Pod warunkiem, że ma na koncie około pół miliona złotych lub może sobie pozwolić na zaciągnięcie wysokiego kredytu. W mieście powstają coraz to nowe budynki z mieszkaniami na sprzedaż. I to w znacznie lepszych lokalizacjach niż na przykład osiedle Podhalanin, które wprawdzie mieści się blisko centrum Wadowic, ale w mało atrakcyjnym miejscu – w sąsiedztwie obwodnicy i torów kolejowych.

Ciekawszą ofertą wydają się mieszkania w blokach przy ulicy Niwy, które mają być oddane do użytku w pierwszym kwartale 2024 roku. Będą to budynki trzy- i pięciokondygnacyjne, przy czym te wyższe zostaną wyposażone w windy. Znajdzie się tam 65 mieszkań o różnych powierzchniach, z dużymi balkonami. Okolica jest spokojna, blisko są atrakcyjne miejsca spacerowe, park i kryta pływalnia. Jeszcze bardziej kuszące wydają się apartamenty w niskich, dwukondygnacyjnych budynkach, które powstaną przy alei Wolności. Będą to cztery domy, w których znajdzie się w sumie 8 przestronnych mieszkań. Co ważne, wszystkie zlokalizowane na parterze będą miały ogródki. Planowany termin oddania do użytku tych budynków to trzeci kwartał tego roku.

Niestety, ceny nowych mieszkań w Wadowicach zaczynają się od około 8000 zł za m2. A zatem większość młodych ludzi może sobie o takim lokum tylko pomarzyć. To samo zresztą dotyczy znacznej części osób, które już od wielu lat zarabiają i oszczędzają. Ale w Wadowicach nawet ceny mieszkań na rynku wtórnym są bardzo wysokie. Ciężko znaleźć coś poniżej 6000 zł za m2. Nawet w przypadku czterech kątów do remontu, ceny oscylują bliżej 6500 zł za m2. Jeśli mieszkanie jest po generalnym remoncie, właściciele chcą nawet 8100-8300 za m2!


Foto: Pexels

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy